24.09.2011 | Redakce, foto: Sabina Schweinerová

Statečný boj a hlava vztyčená! Chomutov podlehl Spartě a s letošním Pohárem se loučí

C H O M U T O V - V sobotu 24. září přivítala Městská sportovní hala v Chomutově utkání play off 3.kola Poháru České pojišťovny. Domácí FbC 98 se střetl s favoritem první ligy, celkem AC Sparta Praha. Slušně zaplněné tribuny viděly kvalitní duel, v němž domácí udělali maximum, aby se favoritovi vyrovnali. A to se jim nakonec téměř podařilo. Sice podlehli 7:10 a v letošním Poháru končí, ale z palubovky odešli s hlavou vztyčenou a s pocitem dobře odvedené práce.
V úvodní třetině vsadili domácí na poctivou defenzivu a čekání na chybu soupeře. To se jim vyplatilo a brzy šli do vedení. Sparta poté sice otočila na 1:2, avšak průběh zápasu stále nedával najevo žádnou velkou převahu. Až v závěru první části Pražané s přehledem využili otevřených vrat v chomutovské obraně a odskočili na stav 1:4.

Zapomenout na tento zkrat a vrátit se k soustředěnému výkonu, to byl hlavní úkol domácích před druhou třetinou. A skutečně se jim to podařilo. Hosté přesto navýšili svůj náskok na 2:6. Hned na úvod poslední dvacetiminutovky trestali Sparťané chyby v obraně a stav byl již 2:7 a 3:8. Chomutovští ale nechtěli zklamat slušně zaplněné tribuny a skvěle fandící kotel a tak se snažili jít do všech situací stále naplno. A nakonec překvapili soupeře a možná trochu i sami sebe. Dokázali získávat spoustu míčků a z rychlé protiútoky trestali. A tak dotáhli stav až na 7:10. Na tomto výsledku již nezměnila nic ani minutová závěrečná přesilová hra zvýrazněná odvoláním brankáře. Oba týmy neproměnily jedno trestné střílení.

Diváci nakonec viděli florbal velmi dobré kvality a statečný výkon domácích borců. Již zítra, tj. v neděli 25.9. startuje letošní ročník 2.ligy a FbC 98 Chomutov přivítá na svém hřišti od 15:00 hráče sousední Kadaně. Přijďte je opět podpořit!