17.12.2023 | Redakce KS

Souboj s Buldoky nabídl parádní ofenzivní podívanou! Body zůstaly v Brně!

V neděli 17. prosince se DDQ Florbal Chomutov vydal k poslednímu utkání v tomto kalendářním roce na půdu Bulldogs Brno. Utkání bylo střetem dvou týmů s nejlepší aktuální formou v 1. lize mužů. V prvním utkání padlo neuvěřitelných 18 branek, dnešní zápas brankové hody vyrovnal.

Chomutov vstoupil do utkání aktivně a byl od úvodu vyrovnaným celkem domácím Buldokům. Začátek zápasu byl pořádně divoký! V čase 2:23 otevřel skóre Mráz. Chomutov vyrovnal v čase 4:28 zásluhou Huberta Haise - 1:1! Brno odpovědělo okamžitě. Za 6 vteřin se po nepřesné přihrávce prosadil Sedmera a vrátil domácím vedení - 1:2! Následující minuty se nesly ve znamení florbalu nahoru - dolů. V 8. minutě se po obrovské hrubce hostující obrany snadno prosadil Valachovič a Brno vedlo 3:1! Chomutov začátek vůbec nezachytil a v čase 9:48 už po brance Sedmery prohrával 1:4! Chomutov se dostával do šancí, ale po další obrovské hrubce v obraně, lovil Chabr již pátý míček za svými zády - 1:5!

Druhou třetinu začal Chomutov lépe a bojoval o návrat do zápasu. Ve 25. minutě hráli Severočeši přesilovku. Dostali Buldoky pod tlak, ale kýžený gól nevstřelili. Ten přišel až v čase 26:43, kdy Adam Martin proměnil trestné střílení - 2:5! Ve 28. minutě posunul Halej na Skuhrovce, který prostřelil Haltmara a Chomutov znovu žil - 3:5! Hosté hráli opravdu povedenou pasáž a v čase 31:35 se prosadil Holovej a bylo to už jen 4:5! Brno vysvobodil v čase 33:33 Sedmera kuriózní brankou zpoza branky - 4:6! Ve 35. minutě se do brejku řítil Kalousek a Chabrovi nedal šanci 4:7! Ale Chomutov se nevzdával. Čas 39:08 a Michal Skuhrovec vykoupal Haltmara - 5:7! 39:15 a Marek Pleskač dává kontaktní branku - 6:7! Neuvěřitelný zápas pokračoval. Skuhrovec v posledních vteřinách zkoušel lob přes branku, ale bláznivá třetina už skóre nezměnila a skončila 5:2 pro hosty z Chomutova.

Třetí třetina pokračovala v obrovských hrubkách v defenzivně. Chomutov neobsadil Zukala a ten pohodlně zvýšil na 8:6 pro Brno. Ofenzivní koncert pokračoval a Buldoci ve 44. minutě vedli už 9:6 po brance Mráze. Řada byla na Chomutovu. Skuhrovec našel úplně volného Haise, který zametl do prázdné a znovu snížil - 7:9! Padesátá minuta a desátá branka pro Brno. Koláčný utekl svému obránci a pohodlně zkompletoval desítku - 7:10! Severočeši dostali poslední šanci v 55. minutě při vyloučení Pešáka. Přesilovou hru využil Rudolf Klement a vykřesal špetku naděje na zvrat - 8:10! Poslední minuty se nesly v optickém tlaku Chomutova při hře 6 na 5, bohužel bez brankového efektu a tři body tedy zůstaly v Brně.