Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 2. KOLO | Slavia Plzeň vs. Florbal Chomutov | 3:2 | ONLINE / 1. LIGA MUŽŮ - 2. KOLO | Letka vs. Florbal Chomutov | 10:8 | ONLINE | VIDEO
07.08.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Sobotní přátelské utkání Chomutova s MFBC Leipzig se odehraje bez diváků

Sobotní přátelské utkání Chomutova s MFBC Leipzig se odehraje bez diváků
C H O M U T O V - Druhé domácí přátelské utkání florbalistů Chomutova se blíží. Na sever Čech dorazí účastník a stále aktuální mistr nejvyšší německé ligy MFBC Leipzig. Zápas bude ovšem odehrán bez diváků na přání soupeře. Důvod najdete uvnitř tohoto článku. Duel, který bude přenášen živě na sociálních sítích, začíná v sobotu 8. srpna od 14:00 v Městské sportovní hale Chomutov.

Historie klubu z Lipska

MFBC Leipzig byl založen v roce 2006 sloučením klubů SSC Leipzig , SV 1919 Grimma a Judoka Schkeuditz 2000. MFBC (Mitteldeutscher Floorballclub) znamená v českém překladu "středoněmecký florbalový klub". Klubovými barvami jsou černá a červená.
Mužský i ženský tým hrají v nejvyšší tuzemské lize a jsou pravidelně mezi účastníky play-off. V roce 2019 slavili muži titul v německé Bundeslize, ženy zvedly naposledy pohár nad hlavu o rok dříve. Domovským stánkem Lipska je Sportovní hala Rabet v centru města.

V kádru Lipska najdeme dva finské hráče - Ville Pousi a Atte Ronkanen a jednoho zástupce z České republiky - Stanislav Kanta. V týmu také působí Erik Schuschwary, který v minulosti oblékal dres Florbalu Ústí nad Labem.

Společná fotografie Lipska z minulé sezóny

Příprava na novou sezónu

Po třech odehraných přátelských utkání jsou florbalisté Chomutova stále stoprocentní. V zápasech proti Kadani zvítězili svěřenci Martina Bociana 18:8 a 9:7. Na konci června si vyšlápli na superligovou Českou Lípu, kterou porazili 8:2.
Plánované utkání s Panthers Praha, které se mělo odehrát minulou neděli, bylo zrušeno. Pražský “A” tým musel náhle do čtrnáctidenní karantény, vzhledem k jednomu pozitivnímu případu nemoci COVID-19.

Utkání s Lipskem bez diváků

Přátelské utkání

Významní partneři

Hlavní partneři