22.09.2013 | Redakce

Skvělý vstup do nové sezóny, Chomutov veze ze hřišť soupeřů plný počet bodů!

C H O M U T O V - Čtvrtou sezónu brázdí chomutovští florbalisté druholigové vody. Nikdy v minulosti však nedokázali vyhrát první dva zápasy. Až letos. Po sobotní výhře nad Sokolovem 9:4 přemohli o den později také jednoho z favoritů soutěže na jeho "domácí" půdě 5:3. Nyní čeká hráče ze severu Čech pět domácích zápasů v řadě.

2.liga mužů

Po krátkém rozkoukávání na hřišti zahájili chomutovští hráči svůj brankostroj, po kterém vedli na konci druhé třetiny 8:0. Poklidný a s přehledem hraný zápas se trochu zkomplikoval v poslední části, v níž soupeř snížil až na 8:4. Poslední slovo měli však opět hráči FbC 98, kteří upravili výsledek na konečných 9:4.

1.kolo - sobota 21.9.2013
TJ Baník Sokolov - FbC 98 Chomutov 4:9 (0:3, 0:5, 4:1)
Branky: Morava 3, Kämpf 2, Fokt, Náther, Bendl, Mimra.

O poznání náročnější zápas proti jednomu z favoritů letošního ročníku 2.ligy. V nekompletní sestavě trestali chomutovští každé zaváhání hráčů Karlových Varů a po čtyřiceti minutách vedli už 4:0. Třetí třetina znamenala velký tlak domácích, také díky značné podpoře rozhodčích. Ti poslali chomutovské hráče během posledních čtyř minut dvakrát do tří, celkový poměr vyloučení 0:7 ve třetí třetině zdaleka neodpovídal průběhu hry. Navzdory tomu však Chomutov vybojoval v závěru gól do prázdné branky, kterým zpečetil výhru 5:3.

2.kolo - neděle 22.9.2013
FB Hurrican Karlovy Vary - FbC 98 Chomutov 3:5 (0:1, 0:3, 3:1)
Branky: Mimra 2, Morava 2, Fokt.

G2 liga juniorů

Do nejvyšší juniorské soutěže vstoupili hráči FbC 98 Chomutov dvojutkáním na Moravě. V sobotu v Brně i v neděli v Havířově podlehli, vždy po odlišném výkonu, v obou případech rozdílem dvou branek. Zatímco v Brně vedli ještě deset minut před koncem 5:3, v Havířově v závěru utkání dotahovali nepříznivý výsledek. Na obrat však bylo příliš pozdě.

itelligence Bulldogs Brno - FbC 98 Chomutov 7:5 (2:3, 0:0, 5:2)
Branky: Selinger 2, L.Fiala 2, Pacher

Florbal Torpedo Havířov - FbC 98 Chomutov 8:6 (3:1, 4:2, 1:3)
Branky: Trávníček 2, Andrle, T.Fiala, Tichý, Drtina

1.liga juniorek

Družstvo juniorek je v řadách FbC 98 Chomutov letošní novinkou. Ve své první sezóně je zařazeno do nejvyšší soutěže, regionálně rozdělené do šesti divizí. Na prvním turnaji si chomutovské dívky vedly velmi dobře, když ve dou zápasech nenašly přemožitele. Nejprve porazili FBC Teplice, aby následně remizovali s domácími Bivojkami. Věřme, že se bude děvčatům dařit také nadále!

FbC 98 Chomutov - FBC Teplice 6:1
Branky: Chodurová, Fráková, J.Coňková, M.Coňková, Schoberová, Láryšová

SK Bivojky Litvínov - FbC 98 Chomutov 2:2
Branky: M.Coňková, Chodurová