11.12.2023 | Redakce KS

Severu vládnou ženy Chomutova! Poslední domácí víkend proměnily v 6 bodů!

Po sobotní výhře nad Florbalem Ústí pokračovaly naše ženy dalším severočeským derby proti FBC Česká Lípa. První vzájemné utkání obou celků skončilo výhrou Chomutova 5:1 a i v dnešním zápase byl Florbal Chomutov považován za jasného favorita.

Chomutov dostal Lípu od prvních vteřin pod velký tlak. V čase 2:13 padla první branka zápasu. Malecká uvolnila Fojtíkovou a ta se trefila nad rameno hostující brankářky - 1:0! Česká Lípa byla pod trvalým tlakem a v 11. minutě lovila Červinků míček za svými zády podruhé, když ji prostřelila Rázková - 2:0! Poté nebezpečně pálila Havlínová, obrovskou šanci měla Morová, ale skóre se neměnilo. To už neplatilo v čase 16:00, Vytrhlíková vystihla rozehrávku hostí a zvýšila na 3:0! Úvodní část tak skončila tříbrankovým vedením pro domácí tým.

Ve druhé třetině pokračovala hra prakticky na jednu branku. Chomutov měl zápas pod kontrolou, ale byl až zoufale neproduktivní. Ve 31. minutě dostala Lípa výhodu přesilové hry po vyloučení Bidmonové. Početní nevýhoda nastartovala Chomutov a Adriana Hýsková se v brejku nemýlila - 4:0! Po ztrátě balonku v obraně se radovala i Lípa, která snížila zásluhou Hanzlíkové - 4:1! Ve 34. minutě byla vyloučena Urbánková a Lípa měla šanci vrátit se do zápasu. Chomutov pokračoval v nedisciplinované hře a zbytečně si komplikoval průběh utkání. Ve 37. minutě domácí hráčky špatně vystřídaly a opět hrály ve čtyřech. Po vyloučení Hýskové následovala dokonce více jak minutu dlouhá přesilovka 5 na 3 pro Českou Lípu. Dvojnásobné oslabení přineslo jednoznačně nejhezčí moment zápasu. Petra Malecká proběhla celé hřiště a vykoupala i brankářku Červinků - 5:1! Po 40 minutách tak Chomutov vedl 5:1 a kráčel k pohodlné výhře.

Česká Lípa se prosadila hned v úvodu třetí třetiny, když Jandáčová prostřelila Brandejskou - 5:2! Bezbrankovou domácí pasáž ukončila Viktorie Rázková, která dorazila svoji vlastní střelu a vstřelila svou druhou branku v utkání - 6:2! V čase 52:13 se prosadila z rychlého protiútoku Julie Urbánková - 7:2! Tři minuty před koncem byla vyloučená Mock a Lípa hrála další přesilovku. Hostující hráčky početní výhodu využily po střele Haklové - 7:3! Na domácí straně prakticky okamžitě odpověděla svojí brankou Natálie Königová, která nechytatelnou střelou prostřelila Červinků - 8:3! V závěru zápasu se již nic zajímavého nestalo a Chomutov tak dokráčel k výhře 8:3.