14.10.2023 | Redakce KS

Sedmá výhra v řadě! Panterky si odvezly porážku 3:6!

V sobotu 14. října čekala na naše ženy velká výzva. Na domácí palubovce přivítaly atraktivního soupeře. Z Prahy přijely hráčky Panthers, které ještě loni hrály elitní soutěž. Florbal Chomutov vyrukoval do utkání v zajímavé sestavě, kdy elitní formaci tvořilo pět útočnic. V obraně se po dlouhé době představila Petra Malecká, kde ji doplnila Veronika Bímová.

Do první velké šance zápasu se dostala po pěkné individuální akci Laura Vytrhlíková, ale Neumanová ji vychytala! V 5. minutě se řítila sama na branku Šidlochová, ale brankářka Panthers byla výborná od úvodních minut. V čase 5:55 se z první šance hostů prosadila Staňková a otevřela skóre utkání - 0:1. Chomutov v úvodní třetině nevyužil žádnou z mnoha šancí, Pantherky hrozily z rychlých protiútoků. Žádná šance branku nepřinesla a stav byl po první třetině 0:1 z pohledu domácích.

Chomutov vstoupil do další části aktivně, nebezpečně pálila Bímová. Ve 24. minutě předvedla výbornou individuální akci Havlínová, Neumanová chytala skvěle. V čase 25:37 se Chomutov dočkal vyrovnání! Fojtíková našla před brankou osamocenou Hýskovou a ta vyrovnala - 1:1! Ve 28. minutě vytáhla v ponechané výhodě hostů fantastický zákrok Bačková a hostující hráčky po vyloučení Bímové dostaly výhodu první přesilovky. V oslabení předvedla parádní individuální akci Malecká, Fojtíková její akci zakončila pouze do tyče. Oslabení zvládly domácí fantasticky a vypracovaly si 4 šance! Již v plném počtu vytáhla další neuvěřitelný zákrok Bačková. V polovině utkání se Chomutov radoval znovu! Elitní formace rychlou kombinací rozebrala hosty a Bímová poslala Severočešky do vedení - 2:1! Chomutov byl lepší, Voráčkové dělovku vychytala Neumanová. V čase 35:15 bylo vyrovnáno, když nepovedená střela Tázlerová doskákala až za záda Bačkové - 2:2! Odpověď domácích přišla okamžitě! Za necelou minutu znovu úřadovala ofenzivní první lajna! Hýsková našla Fojtíkovou a ta uklidila míček do prázdné branky - 3:2! Po 40. minutách byl o branku spokojenější domácí tým.

Vstup do třetí třetiny opět vyšel lépe Chomutovu. Malecká střílela jen těsně mimo. O pár vteřin později ji napodobila aktivní Rázková. Severočešky byly jednoznačně lepším týmem, Panterky měly v brance výbornou Neumanovou! Ve 47. minutě dostal Chomutov výhodu přesilové hry po faulu na Hýskovou. A přesilovka to byla parádní! Míček putoval po ose Havlínová - Malecká - Hýsková až k Vytrhlíkové, která zvýšila na 4:2! V 50. minutě si povodila Havlínová hráčky hostí a její akci zastavil až faul. Čas 50:48 a povedená rána Liliany Šindelářové znamená vedení 5:2! V 52. minutě se opět ukázala skvělá Bačková, která zlikvidovala tutovku hostů. V čase 52:13 již popáté úřaduje ofenzivní letka domácích! Bímová střílí a Hýsková u tyče doráží - 6:2! Panterky daly všechny síly do útoku, jejich naděje na obrat v zápase držela u bodu mrazu výborná Bačková. Poslední pět minut zápasu se neslo ve znamení flustrace hostujících hráček, když se snažily pouze hrubě faulouvat domácí hráčky. Vše vyvrcholilo v čase 57:57 nesmyslným atakem hostující Schmiedlové na domácí Hýskovou. Trest 2+2 byl ještě hodně milosrdný. V čase 58:25 se prosadila Bočková a snížila na 3:6. Domácí hráčky závěr zápasu zcela ovládly a došly si pro zaslouženou výhru 6:3!