28.09.2023 | Redakce KS

Ve sváteční čtvrtek hostil DDQ Florbal Chomutov na domácí palubovce tým FBC Štíři České Budějovice. Loňská vyrovnaná bilance obou celků ze vzájemných zápasů slibovala zajímavou podívanou. Chomutov vstupoval do zápasu jako třetí celek prvoligové tabulky, Štíři uzavírali elitní osmičku. Severočeši rozehrávali i páté kolo s vědomím, že dokázali prozatím v každém odehraném utkání bodovat.

Sváteční zápas začal Chomutov dominancí na balonku. Na první branku se čekalo jen necelé 3 minuty, když Pretl tečoval Duškovu střelu - 1:0. O pár vteřin později mířil ve velké šanci těsně mimo Pleskač. V čase 8:21 vedli domácí již o dvě branky! Holovej získal ve skrumáži míček a Švehlovi nedal precizním zakončením žádnou šanci - 2:0! V polovině třetiny měl další velkou šanci Hais, ale třetí branka padla až v čase 10:35! Autorem gólu byl opět Jakub Holovej, který zakončil hezkou přihrávku od Duška - 3:0! Odpověď Budějovic trvala jen půl minuty, kdy se prosadil exchomutovský Hennrich - 3:1! Produktivita třetí formace pokračovala! Ve 13. minutě se trefil ze standardní situace Dušek a zvýšil na 4:1! Chomutov oplýval aktivitou, Novotný během pár vteřin třikrát vypálil na Švehlu. Severočeši v první části na hřišti dominovali a předvedli jednu z nejlepších třetin v probíhající sezoně.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. V čase 21:06 předvedl hezkou individuální akci Holý a snížil na 2:4. Ve 24. minutě předvedl Chomutov fantastickou souhru až do prázdné branky, hostující Švehla vytáhl proti Kellermannovi zákrok sezony. V čase 25:03 pokračovalo galapředstavení třetí lajny. Klement našel Haise a ten vstřelil pátou branku domácích - 5:2! Ve 27. minutě vytáhl skvělý zákrok Martin Frühbauer, který výborně hasil občasná otevřená vrátka v domácí defenzivě. V polovině hrací doby Chomutov sehrál další parádní kombinaci! Martin našel volného Štěrbu a ten zakončil do prázdné branky - 6:2! Ve 32. minutě snížil Koklar na 6:3 a jeho branka vyvolala velké vášně na straně domácích! Celá hala byla přesvědčena, že byla dosažena jednoznačně vysokou holí. S Chomutovem branka otřásla a za 15 vteřin se radovali hosté znovu zásluhou Žáčka - 6:4! S nejlepší možnou odpovědí přišla elitní lajna domácích. Novotný natáhl a přes clonícího Skuhrovce skončil míček až v síti - 7:4! Ve 35. minutě dostal Chomutov první přesilovou hru. Domácí Švehlu dvě minuty obstřelovali, ten drtivému náporu odolal. V divácky atraktivní druhé třetině padlo 6 branek.

Na začátku třetí části nedopustil Chomutov žádné komplikace. Hezkou kombinaci první lajny zakončil Linc a zvýšil na 8:4! Ve 46. minutě vykřesal naději pro Štíry Froněk, který snížil na 5:8. Brankostroj nadále pokračoval! V čase 46:11 zakončil Michal Skuhrovec akrobaticky zády k brance a opět zmrazil hostující naděje na zvrat v utkání - 9:5! Elitní formace neměla dost a v čase 48:45 zkompletoval Michal Skuhrovec populární desítku - 10:5! Čas 49:43 a Chomutov pokračuje v demolici! Muž zápasu Holovej vtipně uvolnil Duška a ten zvýšil na 11:5! 52. minuta a po parádní akci Lince se prosazuje Šarša - 12:5! Další slovo si vzal hostující Perek a po delší době na chvilku utišil rozbouřenou domácí halu - 12:6! V 55. minutě nevídaný brankostroj pokračoval, když svou druhou branku v zápase přidal Hennrich - 12:7. V čase 58:57 dal poslední brankovou tečku zápasu hostující Drobiš a uzavřel skóre na 12:8 pro domácí Chomutov!