Oficiální web florbalového klubu Chomutov
06.04.2022 | Redakce KS

ROZHOVOR: SIMONA CHODUROVÁ - "Pomýšleli jsme na vyšší příčky!"

ROZHOVOR: SIMONA CHODUROVÁ -
Hodnocení sezóny od kapitána mužů Ondry Šarši máme už za sebou, nyní nás logicky čeká kapitánka našeho elitního týmu žen - Simona Chodurová! Zhodnotí nám uplynulou sezónu a poodkryje nám své osobní ambice.

Ahoj Símo. Máte za sebou sezónu, která Vám skončila v osmifinále PLAY OFF proti Black Angels. Pojďme pro začátek k základní části - 7.místo. Panuje u Tebe se základní částí spokojenost?

Ahooj je to tak půl na půl. Byly zápasy, se kterými jsem byla spokojená, ale i zápasy, kdy to nebylo moc dobrý. Celkově to hodnotím pozitivně. Hodně nám pomohl příchod Michala. Všechny zkušenosti se nám hodí! Byly jsme nově složený tým, nebylo to jednoduché. Jsem ráda, že jsme si sedly.

V play off jste v prvním kole vyřadily Soběslav, v osmifinále Vám ukončilo sezonu Black Angels. Bylo osmifinále váš cíl nebo jste pomýšlely na lepší umístění?

Tak samozřejmě jsme si pomýšlely na vyšší příčky, ale Black Angels se na nás skvěle připravili a právě jim bych přála i Extraligu.

Co vám podle Tebe v souboji proti Black Angels chybělo?

První utkání jste prohrály vysoko 0:8, v domácím utkání jste sahaly po vyrovnání série. Za mě si myslím, že jsme tam přijeli odevzdaný s tím, že tohle prostě nevyjde. Black Angels jsou na jejich půdě hodně silný, k tomu tam mají povrch, který nikomu z nás nesedí. Nastoupili na nás fakt připravený a úplně nás rozebrali a my nevěděli, co dělat.

Jsi spíše defenzivní obránce. V sezoně se můžeš přesto pyšnit bilancí 5 branek a 12 asistencí. Jak jsi spokojená se svými výkony?

Vždycky to může být lepší. (smích)

Je nějaké utkání v sezoně, které Ti uvízlo v paměti? Ať už pro povedený individuální výkon nebo týmové vítězství?

Jejich nejméně 5 a jedna není příjemná vzpomínka. Moc ráda vzpomínám na zápasy s favority ligy, kde jsme těsně prohrály na naší půdě - SKV Vinohrady a s Nehvizdy. A s čím se prostě nesmířím, je prohra s Litvínovem, kdy jsme hrály u nich. To měla být prostě jasná výhra.

Jsi lídrem mužstva a důležitým prvkem v kabině. Jak vnímáš ty osobně svou roli v týmu?

Cítím se v téhle roli dost zodpovědně. Vnímám, že to není lehká funkce. Jsem, ale ráda kapitánem v tomhle týmu.

V letošní sezoně vás vedlo trenérské duo Martin Hýsek - Michal Skuhrovec. Cítila jsi na vašich/svých výkonech stoupající tendenci?

Naše výkony šly určitě nahoru po prvních dvou zápasech, kdy jsme dostali docela od soupeřek nářez. S organizací hry nám pomohl příchod Michala, který nám nastínil nový herní systém, který jsme v sezóně začali praktikovat. S organizací hry jsme měli v minulých sezónách obrovské problémy. Až nový systém přinesl do naší hry řád. A Marťas to je super člověk, který se snaží pomoc za každé situace. Některé holky se výkonnostně hodně zvedly. Jsem ráda a doufám, že naše výkony půjdou dále nahoru.

Prozradíš nám svoje osobní cíle na příští sezónu?

Cíle jsou jasné - zlepšit střelbu, vytrvalost, zrychlení a umět se soustředit i jen sama na sebe.

A týmové cíle? Pomýšlíte třeba i v koutku duše na postup do Extraligy žen?

Tak na extraligu je tady za mě ještě dost času a práce, ale určitě bychom se chtěly umístit do 5. místa v tabulce v základní části.

Děkuji za rozhovor, Símo! Do příští sezony přejeme spoustu radosti z florbalu a výher!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři