Oficiální web florbalového klubu Chomutov
06.04.2022 | Redakce KS

ROZHOVOR: ONDŘEJ ŠARŠA: "Postup do Superligy by byl sen!"

ROZHOVOR: ONDŘEJ ŠARŠA:
K našemu dalšímu rozhovoru jsme si vybrali kapitána našeho elitního týmu mužů - Ondřeje Šaršu. Ondrys nám v rozhovoru zhodnotí sezonu "A" týmu a své osobní výkony, vrátíme se k domácímu zápasu playoff a poodkryjeme i ambice na následující sezónu.

Letošní sezona je za námi. Jak bys ji zhodnotil z týmového hlediska? Byl jsi spokojený s umístěním a výkony v základní částí?

Určitě jsme mohli být umístěny výše po základní části. Ztratili jsme několik zbytečných bodů hlavně ve venkovních utkáních se slabšími týmy. Trápila nás produktivita po celou sezónu, na kterou se musíme zaměřit a jednoznačně vypilovat během letní přípravy.

Jak jsi se sezonou a svými výkony spokojený ty osobně?

Z mého pohledu jsem spokojen. V základní části jsem nasbíral snad nejvíce kanadských bodů od začátku své florbalové kariéry a hlavně snížil trestné minuty oproti minulým sezónám (smích). S první pětkou se mi hrálo opravdu skvěle. Každý zápas jsme si rozebrali, řekli si chyby a chtěli se zlepšovat. To byl motor celé lajny.

Vraťme se na chvíli k domácímu utkání v play off. Jak jsi si užil parádní atmosféru tohoto utkání?

Byla fantastická. Už při nástupu jsem měl husí kůži. Plná hala a každý fanoušek od první do poslední minuty nám fandil. Máme opravdu nejlepší fanoušky a chtěl bych jim zpětně poděkovat za neskutečnou podporu. Určitě si zasloužili ještě prodloužení série. Na tyto zápasy rád vzpomínám.

Bulldogs Brno vás přehrálo především v efektivitě zakončení. Jinak byla série herně vyrovnaná. Kde vidíš hlavní důvody vašeho vyřazení?

Stoprocentně zkušenost v osobních soubojích a kvalita zakončení. V tom vidím hlavní důvody neúspěchu. Herně jsme nezaostávali, měli jsme dost šancí, ale neproměňovali. Občas nám chybělo i pověstné štěstíčko, ale na to se nehraje. Pevně věřím, že nasbírané zkušenosti v playoff budou pro náš mladý tým přínosem do další sezóny.

Patříš mezi klíčové hráče. Jsi kapitán týmu, co pro Tebe páska na ruce znamená? Cítíš větší zodpovědnost?

Určitě. Chci, aby tým fungoval na sto procent na trénincích a na zápasech. Možná jsem někdy až moc přísný na spoluhráče, ale nerad odcházím ze hřiště jako poražený.

Do nové sezony vstoupíte pod taktovkou nového trenéra Martina Severy. Jak vidíš ambice na příští sezonu? Pokukuješ třeba i po postupu do Superligy?

Postup do Superligy by byl sen. Musíme ale zůstat nohami na zemi. Za mě bude potřeba jít zápas od zápasu a nekoukat co bude v prosinci či jakého soupeře budeme mít ve vyřazovacích bojích. Určitě bych si přál postoupit do semifinále a konečně vyhrát pro Píťu Lince jeden zápas v playoff (úsměv).

Jak aktuálně trávíš posezónní volno? Jak bude probíhat Tvoje příprava na novou sezonu?

Snažím se věnovat čas své snoubence a buldočkovi Karlovi. Je to příjemný přijít po práci domu a užívat si čas bez florbalu. Moc odpočinku a volného času během sezóny nebylo. Co se týká přípravy na novou sezónu, tak částečně s týmem, částečně individuálně. Je to občas náročně skloubit práci, florbal a rodinu.

Děkujeme za rozhovor Ondro! Přejeme pořádný odpočinek a poté úspěšnou sezónu!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři