Oficiální web florbalového klubu Chomutov
31.03.2022 | Redakce KS

ROZHOVOR! Natálie Königová: "Chci být rozdílovou hráčkou i v ženách!"

ROZHOVOR! Natálie Königová:
K dnešnímu rozhovoru jsme si vybrali hráčku, která patří do projektu “Talentovaná mládež Florbal Chomutov” - Natálii Königovou. Šestnáctiletá Natálie Königová se letos objevovala v dresu dorostenek a juniorek. Úspěšnou individuální sezónu jí zhatilo vážné zranění kolene, dvě operace a následná rehabilitace a rekonvalescence.

Ahoj Naty, když si odmyslíme Tvé nešťastné zranění, jak bys osobně zhodnotila svoje letošní výkony?

Sezónu jsem začala dobře, dařilo se mi. I v době covidu, kdy byly tréninky omezené, jsem individuálně pracovala na své fyzické kondici, pravidelně jsem posilovala a pomohly mi i skills tréninky, které jsem absolvovala v letošní sezóně v rámci projektu TM. O to víc mě mrzí, že jsem ji nemohla aktivně dokončit a vše zúročit při zápasech.

Jsi zařazena do projektu talentované mládeže. Je pro Tebe tento projekt Florbalu Chomutov přínosný?

Ano, rozhodně je přínosný. Máme možnost se pod dohledem zkušených trenérů ještě více herně rozvíjet. Máme individuální tréninky, které nám pomáhají se zlepšovat.

Nyní pojďme k Tvému zranění. Jaké zranění jsi vůbec utrpěla?

Při zápase s Litvínovem v Kadani jsem si natrhla zevní meniskus. Při jeho následné operaci zjistili i prasklý přední zkřížený vaz, tak jsem absolvovala další operaci - jeho plastiku.

Máš za sebou tedy dvě operace a nyní Tě čeká rekonvalescence. Jak se aktuálně cítíš?

Díky skvělé péči rehabilitačního střediska reBalance a MUDr. Petra Šizlinga se cítím už velmi dobře. Neříkám, že jsem se tak cítila od první chvíle, to jsem byla spíš zklamaná, protože jsem si uvědomovala, že pro mě letošní sezóna skončila a nebudu moc x měsíců trénovat. Musím zmínit i skvělý přístup mého klubu a mého trenéra M. Skuhrovce, který mi zajistil po zranění okamžitou kontrolu u MUDr. Šizlinga. První operace proběhla do 10 dnů od zranění a další operace do měsíce od první operace, tedy v nejbližším termínu, kdy bylo možné ji podstoupit.
Teď se naplno věnuji RHB, posilování a celkové rekonvalescenci.

Jak dlouho podle plánu potrvá Tvoje rekonvalescence? Za jak dlouho se přibližně vrátíš na hřiště?

Pokud vše půjde podle plánu a já věřím, že půjde, tak za 6 měsíců bych se mohla vrátit na hřiště. Do té doby bych se chtěla fyzicky (i mentálně) připravit na novou sezónu 2022/2023. Skills tréninky a tréninky v posilovně budou hlavní částí mojí přípravy, poté se budu chtít pomalu vrátit do normálního tréninku se svým týmem.

Změnilo toto vážné zranění nějak Tvůj pohled nebo přístup ke sportu?

Ano, uvědomila jsem si, že je velmi důležité se více věnovat před zápasem i tréninkem zahřátí, rozcvičení, protažení. Jinak ke sportu a florbalu mám i přes zranění pořád velmi dobrý vztah a nic se na tom nezměnilo.

Napadlo Tě v nějaké chvíli, že bys kvůli zranění s florbalem skončila?

Když jsem se po první operaci při vizitě od lékaře dozvěděla, že pokud budu chtít aktivně sportovat, budu muset na další operaci, vzala jsem to jako nutnost ji podstoupit a nijak jsem nad tím nepřemýšlela. Možná kdyby se mi stalo něco podobného znova (což už se nestane), tak bych o tom přemýšlela, ale florbalu bych se chtěla věnovat určitě dále, i když ne jako aktivní hráčka.

Jaké máš před sebou florbalové cíle? Co všechno bys chtěla ve florbale dokázat?

Aktuálně je můj cíl připravit se co nejlépe na nadcházející sezónu. Chci se dostat do kádru žen, kde bych se chtěla stát rozdílovou hráčkou. Jinak nejsem moc typ, který by přemýšlel tolik dopředu a dál se nechám překvapit, jak to všechno bude...

Děkuji za rozhovor! Přeji Ti, ať rekonvalescence probíhá podle plánu a ty se vrátíš na hřiště ještě lepší a připravenější než dříve.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři