27.01.2024 | Redakce KS

Přímou bitvu o play off ovládl Chomutov! Znojmo si odvezlo debakl!

V rámci florbalové soboty se v předzápase Superligy v Chomutově představil domácí tým DDQ Florbal Chomutov proti Znojmu. Jednalo se o přímý souboj dvou celků, které bojují o účast v play off. Do něj se po základní části probojuje šest nejlepších celků prvoligové tabulky.

Chomutov rozehrál utkání nezvykle na modrém povrchu. Od prvních minut byl na hřišti jednoznačně aktivnější domácí Chomutov. První velká příležitost přišla v 7. minutě, kdy Fator střílel v ideální pozici pouze do bloku. Na druhé straně zahrozilo i Znojmo, Frühbauer byl pozorný. První branku viděla velmi slušně zaplněná hala v čase 9:01. Skuhrovec našel nikým nehlídaného Šaršu a ten prostřelil Lysáka v brance Znojma - 1:0! V 11. minutě už Severočeši vedli o dvě branky! Hais výborně našel Duška a ten propasoval balónek pod Lysákem - 2:0! Chomutov nepolevoval a v čase 11:34 vedl 3:0, když Skuhrovec našel v ideální palebné pozici Adama Martina. Ve 13. minutě byl vyloučen hostující Světlík, domácí i přes tlak přesilovku nevyužili. Na druhé straně se dostal do šance Novák, kterého vychytal Frühbauer. V čase 17:14 proběhl domácí obranou Vavřina a vrátil Znojmo do utkání - 3:1!

Úvod druhé třetiny nabídl florbal nahoru - dolů. Ve 27. minutě skončil míček v domácí brance, gól však nebyl uznán pro úmyslné kopnutí nohou. V polovině zápasu se už Znojmo z branky radovalo, když se napotřetí prosadil Blažek- 3:2!
O minutu později vytáhl Frühbauer zákrok zápasu, když tygřím skokem zlikvidoval přečíslení dva na nikoho. Chomutov se další branky dočkal v čase 35:58, kdy vymetl pavouky v Lysákovo brance Ondřej Halej - 4:2! Za pouhých 8 vteřin se po krásné akci druhé formace prosadil Jakub Holovej - 5:2! S brankami se roztrhl pytel a po krásném výhozu Lysáka se prosadil v rychlém brejku Vavřina - 5:3! Ve druhé třetině již žádná další branka nepadla.

V úvodu třetí části se naopak radoval Chomutov prakticky okamžitě! Halej vybojoval balonek a Michal Skuhrovec nedal Lysákovi žádnou šanci - 6:3! Odpovědět mohl Blažek, ale trefil pouze tyč. Ve 43. minutě už vedli domácí 7:3! Klement posunul na Pleskače a ten vstřelil sedmou branku domácího celku. Ve 44. minutě fauloval Kellermann a Znojmo mělo jednu z posledních šancí o návrat do zápasu. Chomutov oslabení ubránil ve velkém stylu. V 51. minutě proběhl Fator polovinu hřiště, přihrál Martinovi, který krásně našel Michala Skuhrovce - 8:3! Severočeši nepolevovali a v 52. minutě se radoval Filip Samuel Dušek, který dorazil střelu Haise - 9:3! V 56. minutě celá hala slavila populární desítku, když se prosadil Ondřej Halej - 10:3! Minutu před koncem putoval na trestnou Fator, ale z branky se opět radovali domácí. V oslabení se trefil z brankoviště Vojtěch Bernas - 11:3!