Opět rozhodla třetí třetina. Chomutov po zlepšeném výkonu podlehl Mukařovu 5:8

C H O M U T O V - Mladý domácí tým mužů statečně bojoval na palubovce Mukařova. Naši hráči drželi zápas na uzdě až do konce druhé třetiny. Do této doby bylo skóre nerozhodné. O napínavost utkání se postarali tři branky soupeře v třetí třetině. Chomutov prohrál nad Mukařovem 8:5. Každopádně zápas to byl vyrovnaný a florbalisté Chomutova věří, že jejich forma bude pouze stoupat.

Průběh utkání

Chomutovští mladíci statečně bojují se všemi soupeři, kteří před ně nastoupí. Bohužel zatím nemají na své straně tolik štěstí, ale jejich výkony se zápas od zápasu zlepšují. V sobotu nastoupili na hřišti TJ Sokol Mukařov, se kterým sehráli minulý rok neúspěšnou sérii play off o 1. ligu.

Oba dva celky začali hrát od prvních minut utkání velmi aktivní hru. Po první třetině bylo utkání již nerozhodné za stavu 4:4. Druhá třetina byla také vyrovnaná pro oba dva týmy. Za hosty využil přesilovou hru Aleš Trávníček. Za domácí vyrovnával pátým gólem Jakuba Nohy.

V třetí třetině prokázali domácí větší zkušenost a klid v koncovce. Díky Tomáši Velechovskému, Davidu Podhráskému a Tomáši Vaculíkovi získali rozhodující náskok 8:5, který poté udrželi i přes power play Chomutova až do konce. „I když jsme prohráli, tak jako tým jsme podali výborný výkon. Byl to vyrovnaný zápas. Herně jdeme nahoru, takže si myslím, že naše výkony budou už jenom lepší,“ doplňuje hodnocení zápasu obránce a autor jedné přihrávky Karel Klíma.

Statistika

TJ Sokol Mukařov - FbC 98 Chomutov 8:5 (4:4, 1:1, 3:0)

Střelci branek: 1. Tomáš Vaculík, 3. Jakub Noha, 18. Tadeáš Velechovský, 20. Dominik Hron, 27. Jakub Noha, 45. Tadeáš Velechovský, 50. David Podhráský, 58. Tomáš Vaculík - 3. Ondřej Kopp, 10. Ondřej Bejček, 10. Tomáš Fiala, 16. Ondřej Šarša, 37. Aleš Trávníček;

Rozhodčí: Lukáš Grundler a Jakub Matějka Vyloučení: 3:1, navíc Vít Andrle (CHM) 5 Počet diváků: 93 Střely na branku: 21:42 Nejlepší hráči utkání: Mukařov: Tomáš Vaculík, Chomutov: Jan Vlček.

Chomutov: Vlček - Šarša, Klíma, Nový, Šulc, Krajník, Dušek - L. Fiala, T. Fiala, Chocholoušek - Trávníček, Dudek, Jäschke - Kopp, Bejček, Andrle

Mukařov: Bína - Šiman, Vaculík, Velechovský, Sláma, Brus, Majer, Hron, Svatoš, Podhráský, Kalát, Pudich, Noha, Schubert, Vejrych, Šimon.

Liberečtí florbalisté zavítají 25.10. do Chomutova

Šesté kolo Národní ligy klepe na dveře. Chomutov se utká na domácí palubovce s FBC PANTHERS Liberec. Utkání se koná 25. října od 18:00 v Městské sportovní hale v Chomutově.