Oficiální web florbalového klubu Chomutov
16.09.2021 | Redakce

Ondřej Šarša hodnotí utkání proti Start98 a přípravu na derby s Ústím

Ondřej Šarša hodnotí utkání proti Start98 a přípravu na derby s Ústím
C H O M U T O V - Jako správný kapitán pomohl Ondřej Šarša v prvním utkání sezóny svému týmu dvěma góly a jednou asistencí, čímž si vysloužil ocenění hvězda utkání. Hned v dalším kole, v sobotu 18. září, čeká na jeho tým domácí derby s Florbal Ústí, které zatím nepoznalo chuť porážky, což DDQ Florbal Chomutov bude chtít změnit.

Jak bys zhodnotil utkání proti Startu98 Kunratice?

Povedl se nám úvod do utkání, respektive první třetina, kdy jsme se dostali do vedení. Ve druhé třetině začal Start víc šlapat a my trochu upustili od naší hry. Ale na druhou stranu jsme dali góly, což bylo pro vývoj utkání velmi důležité. Ve třetí části jsme udělali velké množství chyb. Naštěstí nám soupeř odevzdal tři body, za což jsem strašně moc rád.

Utkání se zdálo být při rozdílu čtyř branek rozhodnuté, ale zvolili jste dramatický průběh. Kde vidíte tu hlavní příčinu?
Soupeř začal víc napadat naši rozehrávku a my začali dělat chyby, což Start98 potrestal. Je škoda, že jsme nepokračovali v naší hře, kterou jsme předvedli první třetinu. Zbytečně jsme zdramatizovali utkání.

Čím vás Start98 nejvíce překvapil, protože příprava na utkání byla dlouhá.
Připravený jsme byli, známe je již několik let, takže víme jak hrají. Jsou těžkým soupeřem a obzvlášť na jejich povrchu, v té menší hale. Nemyslím si, že by nás něčím překvapili, ale zbytečně jsme je ke konci utkání nechali hrát a využili toho.

První výhru v přípravě jste zaznamenali až v generálce proti Chemnitz. Jak důležité bylo pro vás jako tým toto utkání vyhrát?
Přípravné zápasy a pohárový zápasy se nám nepříliš povedly, kromě utkání s Kladnem. S Libercem a Tatranem jsme nepředvedli nejlepší výkony. Na druhou stranu je pravda, že jsme s Chemnitz odehráli dobré utkání, který nabudilo mužstvo, pozvedlo sebevědomí a bylo to znát. Těšili jsme se na novou sezónu. O to více po desetiměsíční pauze bez soutěžního utkání.

První ligový zápas v sezóně a hned derby proti Florbal Ústí. Probíhá nějaká speciální příprava?
S Ústí je to vždycky derby se vším všudy. Koukáme na videa, jakým způsobem rozehrávají, jaké mají přesilovky, ale příprava je jako na každého jiného soupeře. Mají hodně mladý, běhavý tým a šikovné hráče. Naší týmovostí je ale můžeme v klidu porazit, je to pouze a jenom na nás. Nesmíme se soustředit na ně, pouze na nás, my potřebujeme hrát, my chceme zvítězit.

Co mohou diváci očekávat od tohoto zápasu?
Hodně tvrdých soubojů, povedených akcí jak na jedné, tak i na druhé straně. V utkání mezi námi a Ústím padá vždy hodně gólů.  A doufám, že zvítězíme.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři