25.11.2023 | Redakce KS

Odvetu za školní zápas zvládl znovu lépe Chomutov a veze ze Sparty 3 body!

V pátek, netradičně v pozdním čase, vyjely naše ženy na palubovku UNYP Areny k souboji 13. kola 1. ligy žen proti pražské Spartě. Předchozí vzájemný souboj netřeba déle představovat. Chomutov porazil před tisícovkou diváků Spartu 3:2 a i na druhý pokus ukradl SCHOOL GAME pro sebe.

Chomutov od začátku utkání kontroloval balonek, ale první velkou šanci zapsala ve 3. minutě Sparta. Severočešky odpověděly tečí Šindelářové a nebezpečnou střelou Bímové. V 8. minutě běžela sama na branku Königová, ale Hujerová ji vychytala. V čase 7:57 si s brankářkou Sparty mnohem lépe poradila Rázková, která ji v brejku prostřelila a otevřela skóre zápasu - 1:0! Na konci 11. minuty byla autorka branky vyloučena a Sparta dostala výhodu první přesilové hry. Sparta přesilovky za půl minuty využila zásluhou Vránové a vyrovnala na 1:1! V 17. minutě mohla vrátit Chomutovu vedení Suková T., ale prázdnou branku netrefila. Sparta potrestala hostující hráčky ze seběhu po rozehrávce z rohu - 1:2! Za pár vteřin se Sparta radovala znovu po snadné brance Liškové - 1:3! Chomutov odpověděl v čase 19:26, Malecká nádherně našla Vytrhlíkovou a ta zametla do prázdné branky - 2:3! Vyrovnat mohla Hýsková, ale její teč v posledních vteřinách proskákala jen těsně vedle.

Do druhé třetiny vstoupil Chomutov výborně a hned v úvodní minutě vyrovnala na 3:3 Vytrhlíková po krásném uvolnění od Hýskové. Za půl minuty pálila v tutovce Bímová pouze do nohy Hujerové. Ve 23. minutě byla vyloučena Fojtíková, ale Sparta přesilovku nevyužila. Ve 29. minutě dostal první přesilovou hru po úniku Malecké i Chomutov. Faulovaná Malecká přesnou střelou sama potrestala faul na svojí osobu a poslala hosty do vedení 4:3! Sparta vyrovnala v čase 35:31 z nenápadné akce zásluhou dorážky Faťunové - 4:4! Odpověď Chomutova přišla okamžitě! Pilíková našla výborným pasem Morovou a ta vrátila vedení na stranu hostů - 5:4! Tento stav platil i po 40 odehraných minutách.

Do třetí třetiny vstoupila aktivněji Sparta a ve 48. minutě nastřelila dvě tyčky. Z protiútoku byla faulována Pilíková a chomutovská přesilovková formace využila i svou druhou možnost zásluhou důrazu na brankovišti v podání Königové - 6:4! Chomutov ve třetí části zápas zkušeně kontroloval a nepustil Spartu dlouhé minuty do žádné šance. V 57. minutě putovala na trestnou podruhé v zápase Rázková a Sparta měla poslední možnost o zvrat utkání. Chomutov oslabení perfektně ubránil a Sparta pokračovala ve hře bez brankáře. Hostující hráčky závěr bez problémů zvládly a radovaly se z výhry 6:4!