21.01.2013 | Redakce, foto: Martina Egi

Neuvěřitelné! Výběr Ústeckého kraje U17 ovládl Isoline Cup a míří do O2 Arény!

C H O M U T O V - Téměř pohádkový příběh prožili o tomto víkendu hráči a trenéři reprezentačního výběru Ústeckého kraje do 17ti let. Na Zemském kole Isoline Cupu 2013 v Jindřichově Hradci se jim povedl kousek, kterému by se před začátkem turnaje všichni vysmáli. Jak to tak ale ve správných pohádkách bývá, tento příběh o jedné skvělé partě měl šťastný konec...
V pátek 18. ledna 2013 odcestoval výběr Ústeckého kraje na zemské kolo Isoline Cupu, které se konalo v Jindřichově Hradci. Reprezentační tým složený pouhé dva měsíce před turnajem čítal 16 hráčů do pole, dva brankáře, dva trenéry a řidiče. Cílem v turnaji bylo vylepšit loňské čtvrté místo a důstojně reprezentovat severočeský region, což se povedlo nad očekávání.

SKUPINA

V základní skupině nejprve Ústecký kraj remizoval 1:1 s houževnatým a velmi dobře hrajícím Královéhradeckým krajem. Ve druhém duelu se postaral o senzaci (zdaleka ne poslední), když porazil výběr Prahy 4:1. A vítězství ve skupině potvrdil závěrečným skalpem Plzeňského kraje 5:1. Pouhé tři inkasované branky svědčily o výborné formě brankářů a skvělé obranné práci celého mužstva. V neděli dopoledne čekalo na tým semifinálové utkání.

SEMIFINÁLE

Asi málokdo čekal, že ve skupině B obsadí druhé místo Karlovarský kraj a bude to právě tento tým, který svede s Ústeckým krajem souboj o finále. Stalo se. V nelehkém utkání si severočeští mladíci postupně získávali převahu. Opět s velmi poctivou obrannou a obětavou týmovou prací si krůček po krůčku šli za svým cílem. Snížení z ojedinělého brejku nemohlo na vítězství nic změnit. Po výsledku 4:1 Ústecký kraj postupoval do finále zemského kola, ve kterém měl opět vyzvat největšího favorita z Prahy.

FINÁLE

Finále mělo být velkou pražskou odvetou za porážku ve skupině. Očekávalo se, že Pražané budou chtít odčinit předchozí neúspěch a vyvarují se opětovnému podcenění soupeře. Podle toho do utkání vstoupili, když vedli na začátku druhé třetiny již 3:0. V tuto chvíli se ale prokázal skutečný charakter party kluků ze severu Čech. Nejprve si Sattlerovu střelu srazil jeden z hráčů do vlastní brány, a když následně tým z hlavního města střídal brankáře, vycítili Ústečtí svoji šanci. V 17. minutě snižoval Jakub Kolstrunk a v polovině třetí třetiny již bylo srovnáno po trefě Štěpána Salvetra. Praha však nesložila zbraně a čtyři minuty před koncem se znovu ujala vedení. Pak se ovšem stalo něco neuvěřitelného. Obrovské odhodlání, týmový duch a skvělá parta si chtěla bez respektu dojít až na vrchol. Po oddechovém čase sáhli trenéři Bocian a Klíma až v závěru posledního duelu poprvé v turnaji ke hře na dvě formace. Když dvě minuty před koncem vyrovnával opět Jakub Kolstrunk na 4:4, propukla euforie. Ale když v posledních vteřinách našlápl do protiútoku Víťa Andrle, naservíroval před branku přihrávku Tomáši Fialovi, který míček 7 vteřin před koncem utkání protečoval za záda bezmocného brankáře, hala se otřásala v základech. Poslední vteřiny už si hráči Ústeckého kraje nenechali ujít a udrželi těsný stav až do konce - 5:4.

Obrovská radost, emoce a nadšení propukly naplo a zaslouženě. Tahle parta kluků letos ještě nekončí. 20. dubna je budete moci vidět v O2 Aréně v závěrečném velkém finále proti výběru Moravskoslezského kraje. Už nyní je ale jisté, že jména všech hráčů budou uvedena do historie Severočeského regionu zlatým písmem. Vybraní hráči z Chomutova, Ústí nad Labem, Mostu a Děčína společně vytvořili TÝM, KTERÝ SE POSTARAL O VELKÝ ÚSPĚCH! Úspěch, který jim již nikdo nikdy nevezme!