25.11.2023 | Redakce KS

Nepovedený závěr druhé třetiny stál Chomutov další derby!

V sobotu 25. listopadu se od 20:00 konalo v Ústí druhé derby v aktuální sezóně. V tom prvním se rozešly oba týmy po 60 minutách smírně a bonusový bod zařídil pro Ústí Peška. I dnes vytáhlo Ústí svého žolíka znovu do akce. Náboj derby dodávalo i postavení obou celků v tabulce, jednalo se o souboj druhého a pátého týmu 1. ligy.

Derby začalo dle zvyku ve vysokém tempu. Po úvodním oťukávání se jako první prosadil v 6. minutě důrazný Šarša - 1:0! Vyrovnáno bylo o pár vteřin později. Na jedné straně nebezpečně pálil Linc, na straně druhé z rychlého protiútoku prostřelil Frühbauera "ústecký" Peška - 1:1! Chomutov se dostával do lepších příležitostí, ale Hrabě byl výborný. Na druhé straně se ve 13. minutě prosadil z nenápadné střely Horn a poslal domácí do vedení 2:1! Závěr třetiny patřil Ústí, když Vondruška našel zcela volného Horna a ten poslal domácí do šaten s vedením 3:1!

Do druhé části vstoupil lépe Chomutov a na dlouhé minuty zavřel Ústí v obranném pásmu. Největší šanci měl Zahraj, který přestřelil prázdnou branku. Chomutov se dočkal až v čase 26:50, když Dušek našel Haise a ten snížil na 2:3! A to zdaleka nebylo všechno. V čase 27:13 se Šaršova dělovka odrazila od bránícího hráče až do branky a bylo vyrovnáno - 3:3! Chomutov se po pár minutách radoval znovu, ale branka nebyla uznána kvůli prasklému míčku. A tak šlo do vedení Ústí, když Kolstrunk svým důrazem dotlačil míček až do branky - 3:4! Hosté vyrovnali v čase 35:13, když rychlá kombinace mezi Skuhrovcem a Martinem skončila až za zády Hraběho - 4:4! Závěr třetiny patřil opět domácím. Nejprve se prosadil Peška, pár vteřin po něm s obrovským štěstím Kolstrunk - 4:6! Nepovedený závěr druhé dvacetiminutovky korunoval Dobosz, který poslal Ústí do vedení 7:4!

Třetí třetinu začal lépe Chomutov a Zahraj měl po uvolnění od Skuhrovce obrovskou šanci snížit, ale sám před brankou neuspěl. Na hřišti se odehrával boj, ale hostům se nedařila vstřelit branka, která by výrazněji zdramatizovala utkání. Chomutov to zkoušel od 53. minuty bez brankáře a i nadále bojoval o tolik potřebnou korigující branku. Definitivně jasno bylo v čase 55:50, kdy Peška zkompletoval hattrick střelou do prázdné branky - 4:8! V čase 57:03 se do opuštěné klece prosadil ještě Kolstrunk a i on zkompletoval hattrick - 4:9! Tato branka uzavřela účet zápasu a Chomutov opět nedokázal ukončit nepříznivou sérii v derby.