23.01.2023 | Redakce KS

Nepovedený víkend našich žen! Po Vinohradech prohráváme i s Plzní.

Po sobotní těsné porážce proti Vinohradům pokračovaly naše ženy nedělním utkání na půdě FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Pokud chtěl Chomutov zůstat v top 3, tak potřeboval nutně naplno bodovat.

Utkání začala svou velkou šancí Pilíková. V úvodních minutách diktoval Chomutov tempo hry. První varování domácích přišlo na konci 4. minuty. Košťálová utekla obraně a její samostatný únik vychytala Galušková. Plzeň získavala postupem času půdu pod nohama a začínala být také nebezpečná, Drugdové chyběl jen kousek, aby dopravila míček do branky a otevřela skóre utkání. Ze strany Chomutova hrozila především aktivní Hýsková. Na konci první části se roztrhl pytel s vyloučenými. Nejprve šla na trestnou Kamenická a Plzeň měla první přesilovku. Za necelou minutu jí následovala plzeňská Kopřivová, aby za 21 vteřin putovala na trestnou Mock. Přesilovku Plzeň nevyužila a první třetina skončila bez branek.

Druhá část začala přesilovkou Plzně, kterou Chomutov bez větších problémů ubránil. První změna skóre přišla až ve 27. minutě. Přerostová propasovala svojí dorážku pod ležící Galuškovou a otevřela brankový výčet utkání - 1:0! Chomutov měl ihned šance na vyrovnání, brankařku Plzně zachránila tyč. Na druhé straně pálila do břevna Špetová. Vyrovnání se dočkal Chomutov chvilku po půlce utkání. Tereza Suková uklidila odražený míček do branky Plzně - 1:1! Suková se za dvě minuty dostala do další velké šance, ale přestřelila. Po chvíli zachránila plzeňskou Votýpkovou opět konstrukce její branky. V posledních vteřinách prostřední části byla vyloučena Fojtíková.

Do třetí třetiny vstupoval Chomutov v oslabení a Plzeň svoji výhodu využila. A. Suková prostřelila Galuškovou a vrátila vedení na stranu Plzně - 2:1. Plzeň měla najednou více ze hry a šance střídala šanci. Na druhé straně zvonila znovu tyč za Votýpkovou. Ve 47. minutě udeřily domácí hráčky, když Binědová zvýšila na 3:1! Chomutov si vyžádal oddechový čas a snažil se vrátit do zápasu. Jejich snahu dlouho ničila výborná Votýpková v domácí brance. Severočešky se dočkaly až v 58. minutě! Galušková vyslala skvělým výhozem do brejku Hýskovou a ta vykřesala naději - 3:2! V 59. minutě zvonila po několikáté v zápase tyč domácí branky! Místo vyrovnání však udeřilo na druhé straně. A. Suková trefila prázdnou branku a definitivně rozhodla o výhře Plzně 4:2!