07.02.2015 | Redakce, foto: Petra Baláčková

Národní liga vrcholí! V předposledním kole Chomutov cestuje na půdu Athletics Praha

C H O M U T O V - Předposlední a zároveň poslední venkovní zápas v základní části sehrají chomutovští florbalisté. Ve 21. kole se střetnou s posledním týmem Národní ligy – Athletics Praha. Sobotní soupeř Chomutova se v minulém kole postaral o překvapení, když porazil České Budějovice. Zápas první s posledním začíná v pražské hale Čakovice od 20:45.

Aktuální forma

V posledním zápase Chomutov vyzval na domácí palubovce o čelo tabulky druhý T.B.C. Králův Dvůr. Slušně zaplněná hala viděla opět taktický a bojovný zápas. V 9. minutě se vedení ujmuli domácí po trefě obránce Tomáše Novotného. Tři minuty po úvodní brance udeřili opět chomutovští a po skvělém napadání zvýšili na 2:0.
Na začátku druhé třetiny hosté sice snížili, ovšem rychlou odpověď ukázal Chomutov. Po faulu na Marka Chocholouška se k nájezdu postavil autor první branky a ten v překvapení všech prostřelil brankáře Nováka mezi nohy. Stav po dvou třetinách byl nakonec 6:2 pro domácí.
Třetí perioda nabízela přestřelku, kterou ale Chomutov zvládl a po vítězství 9:6 nad T.B.C. Králův Dvůr si pojistil první příčku Národní ligy. V zápase se třemi brankami blýskli chomutovský Tomáš Novotný a hostující Petr Duchek.

Athletics Praha ve 20. kole hostil českobudějovické Štíři. Ti se také postarali o velké překvapení. Pražané sice prohrávali od třetí minuty, dokázali ale v první třetině skóre otočit v jejich prospěch. Vedení si dokázali po zbytek zápasu udržet a po brankových hodech zvítězili nad jihočeskými Štíry České Budějovice 14:9. Athletics si připsali třetí výhru v sezóně. Velkou zásluhou na vítězství měl v zápase i útočník Nathan Kračunov, který zaznamenal 4 branky.

Aktuální statistiky

Poslední vzájemný duel

Ve čtvrtém kole vyzval Chomutov na domácí půdě Athletics Praha. Dlouho vyrovnané utkání rozhodla až poslední perioda, ve které získali Severočeši rozhodující náskok. Výhra 9:4 nad pražským celkem potvrdila Chomutovu roli průběžného lídra tabulky.

sobota 11.10.2014 v Chomutově
FbC 98 Chomutov - Athletics Praha 9:4 (2:0, 3:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 19. Fokt (trest. střílení), 20. Jäschke (Chytrý), 22. Pačmag (Krajník), 35. Chocholoušek (T. Fiala), 35. Fokt (Novotný), 44. Pastor, 52. Chocholoušek (Andrle), 53. Pastor, 59. Pastor (Kämpf) - 24. Ćížek (Hamerník), 24. Haken (Vaněk), 38. Furch (Pytl), 43. Furch (Prokšan).
Rozhodčí: Kunz, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 47:38. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3, 5:4, 9:4.