15.01.2024 | Redakce

Nabitý víkend mládeže: Probuzení starších žáků a heroické obraty žákyň

C H O M U T O V - Po vánoční přestávce už se opět naplno rozjely všechny florbalové soutěže. Uplynulý víkend se představilo hned sedm kategorií našeho klubu. Některým se dařilo více, některým méně, ale vždycky jsme vítězili i prohrávali jako tým. To dobré si užíváme a z toho horšího se učíme.

Dva výkony dorostenců (znovu) jako den a noc

Dorostenci odehráli první turnaj v novém roce v Novém Boru, kde se střetli s Kadaní a Děčínem. Okresní "derby" nabídlo pěkný a na šance bohatý zápas, který nakonec především díky skvělému výkonu brankáře Matěje Somola těsně vyhráli Chomutovští 6:5. Výkon týmu ve druhém zápase bohužel zůstal daleko za očekáváním a skončil porážkou 4:9. Již po několikáté tak byly výkony našich dorostenců rozdílné jako den a noc. Příštími soupeři nám budou Kladno a pražští BUTCHIS.

Florbal Chomutov - FBC DDM Kati Kadaň 6:5
1.FBC DDM Děčín IV - Florbal Chomutov 9:4

Florbal Chomutov: Somol - Sebránek, Fojtík, Kovář, Hyksa, Pergler, Daňo, Michanek, F. Rohusch, Bělohlávek, Kalijanko, A. Rohusch. Trenér: Petr Linc

Béčko dorostu po třech výhrách tentokrát bez bodu

V oslabené sestavě s pouhými osmi hráči do pole a jedním brankářem vyrazil rezervní tým dorostu do statečného boje proti Lounům a Bílině. A nutno podotknout, že rozhodně nebyl daleko od bodového zisku. Prohra o dvě branky s domácí Lokomotivou a pouze o jediný gól s Bílinou je důkazem, že žádný boj není předem ztracený. Po třech předchozích výhrách odcházíme tentokrát poraženi. Po dvanáctém kole je však tým na velmi dobrém pátém místě tabulky 2. ligy dorostenců.

Florbal Chomutov B - TJ Lokomotiva Louny 2:4
PRO - AKTIV Bílina - Florbal Chomutov B 5:4

Florbal Chomutov B: Havlíček - Sadílek, Jiřiště, Baier, Duchek, Mráz, Polívka, Wachtfeidl, Ernest. Trenéři: Marcel Zelenka, Dana Wachtfeidlová Fisková

Dorostenky pokračují na vítězné vlně

V sobotu 13. ledna vyrazily dorostenky do Krupky. První zápaso proti týmu z Karlovarska holky po slabší první třetině přidaly a vybojovaly výhru 7:3. Druhý zápas nám do cesty postavil odhodlané Bivojky, proti kterým se karta obrátila. Tentokrát byla povedená první třetina, po které přišel mírný útlum a polevení především v defenzivě. Naštěstí přestávka pomohla a třetí část hry už byla znovu lepší. Výhra 5:2 a dalších šest bodů do tabulky je rozhodně skvělý počin!

Florbal Sokolov KV Plamen - Florbal Chomutov 3:7
Florbal Chomutov - SK BIVOJKY LITVÍNOV 5:2

Florbal Chomutov: Marková - Vaňousová, Kejzlarová, Balíková, Lefnerová, Mittelbachová, Machová, Ehrlichová, P. Gründlová, Verčimáková, M. Gründlová, Bálintová, Bělohlávková. Trenéři: Natálie Königová, Michal Skuhrovec.

Starší žáci A po zlepšených výkonech udrželi první koš

Áčko starších žáků nevstoupilo do dalšího turnaje v prvním výkonnostním koši vůbec dobře a od Liberce dostalo zasloužený příděl. Ale porážky nás učí! A z téhle si celý tým ponaučení skutečně odnesl, protože další zápasy vypadaly ve všech směrech zcela jinak. Nasazení, bojovnost, odvaha. To byly atributy, díky kterým jsme remizovali se silným Litvínovem, odehráli výkonnostně vyrovnané utkání s Ústím a porazili Českou Lípu. Výsledkem jsou čtyři body a udržení v elitním koši i pro následující turnaj! Takže kluci, nakonec velmi dobrá práce!

Florbal Chomutov - FBC Liberec 0:7
Florbal Chomutov - SK BIVOJ LITVÍNOV 0:0
Florbal Ústí - Florbal Chomutov 4:0
FBC Česká Lípa white - Florbal Chomutov 2:4

Sestava: Vrabec - Petržílka, Pergler, Šimek, Pištěk, Macák, Svoboda, Michanek, Kolárovský, Štěnička, Nádaský, Gärtner. Trenéři: Petr Neumaier, Marek Macura, Vojtěch Grohol.

Starší žáci B vybojovali výhru s Teplicemi a drží se v první pětce

Domácí turnaj v hale na Březenecké přinesl našemu druhému týmu starších žáků tři body. Po úvodní porážce s Roudnicí se o ně tým srdnatě rval proti Teplicím. Naše vedení se postupně ztenčovalo až na jednobrankový rozdíl, ale ten už jsme uhájili. Zasloužená radost, výhra a nadále postavení v horní polovině tabulky.

Florbal Chomutov Domeček - BK REAL ROUDNICE n/L 1:7
FD Teplice B - Florbal Chomutov Domeček 4:5

Sestava: Štěpina - Kučera, Tali, Menšík, Holý, Kassal, Polívka, Sadílek, Machek, Kirn, Podhrázský. Trenér: Marcel Zelenka

Mladší žákyně: "No prostě paráda," chválí trenér

Děvčata hned první zápas svého dalšího ligového turnaje nastoupila proti domácím Tuleňkám z Podbořan. Dlouho jsme prohrávali 0:1, ale od druhé třetiny se s góly doslova roztrhl pytel a utkání skončilo výhrou 8:4. Druhý zápas jsmě měli odehrát s Libercem, ale po organizačních změnách to byl nakonec Litvínov, koho jsme vyzvali k dalšímu měření sil. Možná až příliš přehnaný respekt zprvu způsobil, že soupeř vedl na začátku poslední třetiny 5:2. Holky však zápas nevzdaly. Naopak se semkly, výsledek otočily a nakonec se radovaly z těsné výhry 7:6. "No prostě paráda," nešetřil po turnaji chválou trenér Radim Pivovar.

Sestava: Novotná, Tunková, Fricová, Šolcová, Sokolová, Pivovarová, Michanková. Trenér: Radim Pivovar.

Tři týmy elévů si užily turnaj na domácí palubovce

Nedělní dopoledne patřilo v Městské sportovní hala v Chomutově turnaji elévů. Florbal Chomutov vyslal do bojů všechna tři družstva, další zápasové zkušenosti sbíralo téměř 25 hráčů a hráček a halou vládlo nadšení a radost ze hry. Děti ze všech týmů za mohutné podpory rodičů dávaly do hry vše a poznaly slastný pocit vysokých vítězství i hořký chuť porážky. To vše ke sportu patří.

Florbal Chomutov Ďáblíci: R. Juppa, M. Pištěk, Žižková, Renč, Saivera, Stašková, Prokop, Sombotová. Trenéři: David Tauš, Jaroslav Chmelík.

Florbal Chomutov Domeček: M. Sombota, J. Sombota, Borovičková, Wachtfeidl, Pilař, Nestlerová, O. Novotný, Hejduk. Trenéři: David Tauš, Vladimír Tauš.

Florbal Chomutov Čertíci: Rybář, Jedlička, Ostopenková, Vonásek, Š. Gärtner, Krajcová, Novotná, Čermák. Trenéři: David Tauš, Gabriela Pištěková.