20.11.2023 | Redakce KS

Nabitý víkend! Do bojů vyrazilo hned šest mládežnických kategorií!

C H O M U T O V - O uplynulém víkendu se kromě našeho "A" týmu představila i naše mládežnická složka. Zápase čekaly na dva týmy mladších žáků, představily se i oba týmy dorostu, dorostenky cestovaly do dalekého Liberce a dvěma domácími zápasy pokračovala také CE liga juniorů.

Mladší žáci WHITE: Vyrovnané bitvy v prvním koši

V sobotu v brzkých ranních hodinách odjeli mladší žáci WHITE do Liberce, kde je čekaly souboje v prvním koši. První zápas proti Děčínu jsme si vypracovali spoustu šancí, ale minimum jsme jich dokázali využít. Vlastní gól, gól z nájezdu, to vše byl začátek hořkého dne. Ani závěrečná powerplay a přesilová hra vyrovnání nepřinesla. Prohra 5:4. Druhý zápas proti Litvínovu. Stejný scénář, hra po většinu utkání vyrovnaná, jedna individuální chybka a prohráváme 4:3. Třetí zápas nás čekal FBC Liberec. Kalich hořkosti vypit až do dna. Po celou dobu vyrovnané utkání. Vteřina před koncem utkání nájezd proti nám a prohráváme 2:1. Do posledního zápasu proti silným Panthers Liberec bylo vidět obrovské zklamání z průběhu turnaje. Po prvních minutách prohráváme 2:0, otočili jsme utkání na 3:4. 30 vteřin před koncem dostáváme branku na 4:4 a bereme tak z tohoto turnaje pouze bod. I přes 3 prohry a 1 remízu hodnotíme zápasy kladně, je vidět každý turnaj herní zlepšení.

1.FBC DDM Děčn IV - Florbal Chomutov 4:3
Florbal Chomutov - SK BIVOJ LITVÍNOV 3:4
FBC Liberec - Florbal Chomutov 2:1
Florbal Chomutov - FBC Panthers Liberec ORANGE 4:4

Sestava: Vaněk, Rosecký, Šebesta, Horáček, Kruček, Kassal, Wachtfeidl, Kolárovský, Miler, Ott, Štěpina, Gregor, Kirn, Štěnička, Nádaský. Trenér: Lukáš Pekárek.

Mladší žáci RED: První radost z vítězství!

Na svůj třetí turnaj vyjížděli při nedělním dopoledni mladší žáci RED. V prvním zápase změřili síly s celkem ASK Lovosice Grey. Vskutku napínavé utkání vyznělo lépe pro chomutovské hráče v poměru 6:4 a ti tak mohli slavit první výhru v sezóně. Do druhého zápasu se nám postavil soupeř z nedalekých Loun. I tento zápas nabídl vyrovnaný pruběh a rozhodlo pouze neproměňování šancí, kterých bylo dost. Zajímavá přestřelka tak vyzněla lépe pro lounskou Magentu v poměru 9:7. Kluci si turnaj užili, zase jsou o něco zkušenější a těší se na příští turnaj.

Florbal Chomutov Domeček - ASK Lovosice Grey 6:4
TJ Lokomotiva Louny Magneta - Florbal Chomutov Domeček 9:7

Sestava: Štajgl, Štěnička, Pravda, Svoboda, Jedlička, Eisenhammer, Tesař, Hälbig, Křepka, Soldán, Krauz, Hrbek, Sedlický, Poprovský. Trenér: Kamil Gregor.

Dorostenky: Ach ty začátky...

Dívky vyrazily na turnaj do dalekého Liberce, kde se opět se potvrdilo, že první třetiny nám opravdu nejdou... V úvodním zápase se dívky z nepovedeného začátku zápasu dokázaly ještě oklepat. Po prohrané první třetině zabraly, vyrovnaly a v napínavém závěru dokonce překlopily vítězství na svou stranu. Gól v poslední sekunde rozhodl o výhře 5:4. Druhý zápas už tak radostný závěr neměl, chomutovské hráčky v něm podlehly Liberci 2:7. Holkám děkujeme za bojovnost!

Florbal Chomutov - FBC Česká Lípa 5:4
FBC Liberec - Florbal Chomutov 7:2

Sestava: Marková - Vaňousová, Kejzlarová, Andršová, Lefnerová, Mittelbachová, Levá, Machová, Ehrlichová, Macháčková, Verčimáková, Gründlová, Bálintová, Bělohlávková. Trenérka: Natálie Königová.

Dorost A: Zlepšený výkon a postup do prvního koše!

Dorostenci odehráli v sobotu další dvojzápas. Tentokrát se soupeři z Kladna a Plzně. Oba duely nabídly vyrovnaný průběh, ale z obou nakonec bohužel odešli Chomutovští poraženi. Přesto díky dvěma výhrám z minulého turnaje postupují z druhého místa do nejvyššího koše. Příště je tedy čekají další ostré souboje.

Florbal Chomutov - Kanonýři Kladno 5:8
FBŠ SLAVIA Plzeň - Florbal Chomutov 7:5

Sestava: Kapalín, Somol - Sebránek, Kovář, Hyksa, N. Pergler, Juppa, Daňo, Bělohlávek, Michanek, Kugel, F. Rohusch, Kalijanko, A. Rohusch. Trenér: Petr Linc.

Komentář trenéra Petra Lince: Dlouhodobým cílem v tréninkovém procesu je testování hranice kondiční připravenosti našich hráčů a rychlost přepínání mezi jednotlivými herními rolemi. Tato stránka výkonu se viditelně zlepšuje, avšak na prohrách v obou vyrovnaných zápasech to nic nezměnilo. Díky klukům za přístup na hraně a těším se na další vývoj procesu.

Dorost B: Dva vyrovnané zápasy!

Rezervní tým dorostu zajížděl na minihřiště do Roudnice nad Labem. Malé rozměry hrací plochy jsou v této kategorii pro florbal spíše zabijákem, a tak se spíš bojovalo, než hrálo. První zápas s Florbal Ústí B byl plný střetů a hrálo se nahoru-dolů. Přetahovaná o výsledek vyústila až do závěrečných bojů, kdy za stavu 5:5 přišla nedisciplinovanost a zbytečná vyloučení. Soupeř početní výhodu využil a dostal se krátce před koncem do vedení. Chomutov už nedokázal reagovat a ve vyrovnaném utkaní přišel o 3 body. Nechť jsou zbytečná vyloučení poučením do dalších zápasů.

Ve druhém utkání proti SK Dubí byli Chomutovští favoritem. Ani tento zápas ovšem nebyl „na pohodu" a jeho průběh nápadně připomínal duel předchozí. V půlce zápasu Chomutov dokonce prohrával. Do třetí třetiny se ovšem podařilo vyrovnat a dokonce jít i do vedení. Díky tomuto obratu nakonec dorostenecká rezerva slavila vítězství 7:6. Pochvalu hráči dostali za splnění úkolu, kdy v tomto zápase nebyli ani jednou vyloučeni.

Florbal Chomutov B - Florbal Ústí B 5:6
SK Dubí - Florbal Chomutov B 6:7

Sestava: Klempt - T. Pergler, Jiřiště, Baier, Duchek, Šimek, Pištěk, Juppa, Skalický, Wachtfeidl, Ernest, Bělohlávek. Trenéři: Petr Neumaier, Dana Wachtfeidlová.

Junioři: Marodka, omlazená sestava a tři body

Junioři se o víkendu střetli se dvěma soupeři z Plzně ve značně složité situaci. K dlouhodobě zraněným hráčům se přidali i nemocní, a tak juniorů v naší sestavě moc nebylo. Ideální příležitost pro zapracování mladších hráčů. V sobotu proti celku FBŠ Gorily Plzeň byli Chomutovští jasným favoritem, přesto byl průběh dvě třetiny vyrovnaný. Až aktivnější hra v závěrečném dějství rozhodla o výhře Chomutova 7:5. V neděli omlazená sestava nezvládla zejména druhou třetinu a z utkání proti Akademii FbC Plzeň a FBŠ SLAVIA odešla vysoko poražena.

Florbal Chomutov - FBŠ Gorily Plzeň 7:5
Florbal Chomutov - Akademie FbC Plzeň a FBŠ Slavia 8:16

Komentář trenéra Ondřeje Bejčka: Sobotní zápas pro nás znamenal povinné vítězství, i když naší hrou ve stoje jsme výrazně přispěli k tomu, že zápas se rozhodoval až ve třetí třetině. Přesto musím kluky pochválit, že i v tak úzké sestavě utkání zvládli a připsali jsme si 3 body do tabulky. V neděli to byl úplně jiný zápas. Sestavu z více než poloviny tvořili hráči dorostu a po velice dobrém výkonu v první třetině jsem čekal od zápasu více, ale bohužel od druhé třetiny jsme začali ztrácet, a to zejména v roli 4. Doufám, že kluci využijí nasbírané zkušenosti.