20.10.2013 | Redakce

Muži porazili Plzeň v prodloužení, junioři vezou první extraligové vítězství z Benešova!

C H O M U T O V - Ani v pátém utkání letošní druholigové sezóny nenašli chomutovští florbalisté přemožitele. Tentokrát dokázali otočit nepříznivý vývoj domácího zápasu proti FBC Plzeň a zvítězit 7:6 v prodloužení. Stejný kousek se podařil také juniorům, kteří po včerejším nezdaru v Třebíči dnes porazil Benešov na jeho půdě 6:5 v prodloužení a připisují si první extraligové body.

2.liga mužů

Souboj prvního s pátým týmem tabulky vyzníval dlouho lépe pro hosty, kteří díky první třetině a následným přesilovým hrám vedli ještě pět minut před koncem 6:4. Stupňující se tlak domácích však vedl nejprve ke snížení z hole Marka Pačmaga a v power play vyrovnával 67 vteřin do konce přesnou střelou Marek Mimra. V prodloužení pak domácí zakončili obrat vítěznou trefou v přesilové hře z hole Jiřího Turka, který v utkání zkompletoval svůj hattrick.

6.kolo - neděle 20.10.2013
FbC 98 Chomutov - FBC Plzeň 7:6 v prodloužení (1:3, 2:2, 3:1 - 1:0)
Branky Chomutova: Turek 3, Mimra 2, Morava, Pačmag

G2 liga juniorů

Po sobotní porážce a další smolné ztrátě bodů v Třebíči nastoupili junioři v 6.kole v Benešově. Stejně jako jejich starší spoluhráči i oni doháněli dvoubrankové manko, ale také jejich obrat se nakonec vydařil. Dva góly v samém závěru z hole Lukášů Fialy a Pachera vedly k vyrovnání na 5:5 a v prodloužení vystřelil chomutovským druhý bod Marek Chocholoušek. Severočeši poprvé vyhráli, získali dva body a odpoutali se ode dna tabulky.

5.kolo - sobota 19.10.2013
Snipers Třebíč - FbC 98 Chomutov 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
Branky Chomutova: Chocholoušek 2, Bejček, Krajník

SK Florbal Benešov - FbC 98 Chomutov 5:6 v prodloužení (1:1, 1:2, 3:2)
Branky Chomutova: Andrle 2, Bejček, L.Fiala, Pacher, Chocholoušek

Ústecká liga mužů

"B" tým mužů drží v Ústecké lize bilanci 50% úspěšnosti. Tentokrát v prvním utkání podlehli Vipers Most 3:5, aby následně stejným výsledkem porazili "béčko" Děčína.

2.turnaj - sobota 19.10.2013 v Krupce
FbC Vipers Most - FbC 98 Chomutov B 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Branky Chomutova: Bohuňovský, M.Šamaj, Dočkal

FbC 98 Chomutov B - 1.FBC DDM Děčín 4 B 5:3 (3:2, 1:1, 1:0)
Branky Chomutova: Bohuňovský 2, Mock 2, M.Šamaj

Liga mladších žáků

Chomutovští mladící zjišťovali, o čem je florbal na turnaji v Ústí nad Labem. Budiž to probuzením a zároveň motivací do dalších tréninků...