Oficiální web florbalového klubu Chomutov
15.11.2023 | Redakce KS

Muže čeká těžký dvojzápas o prodlouženém víkendu! Přivezou body z Kladna i Hradce?

Muže čeká těžký dvojzápas o prodlouženém víkendu! Přivezou body z Kladna i Hradce?
1. liga mužů nabírá tento týden ďábelské tempo. V pátek se ve vloženém svátečním kole utkáme s Kanonýry z Kladna. Poté nás za pouhých 48 hodin čeká utkání na půdě Hradce Králové. Chomutov potřebuje nutně bodovat, aby udržel za svými zády pronásledovatele a držel si v tabulce místa zaručující play off.

Kanonýři Kladno patří i letos k tomu nejlepšímu, co 1. liga nabízí. V jejich kádru nalezneme několik hráčů, kteří výkonností přesahující hranice 1. ligy. Kanadské bodování soutěže vede navrátilec ze Švédska - Matyáš Bachmaier. Český reprezentant posbíral již 28 bodů a jeho 18 tref je také nejlepším výkonem v soutěži. V produktivitě ho pronásleduje Tadeáš Chroust s 24 body. Výborným střelcem je Martin Fojtík, který k pouhé jedné asistenci přidal 14 přesných zásahů! Trestným minutám vládne "zlý muž" Matěj Stůj, který posbíral již 26 trestných minut. Kladno vyniká v oslabení, kde nemá v celé lize konkurenci. Kvalitu jejich kádru potvrzuje počet vstřelených i obdržených branek. I v těchto aspektech patří Kanonýři mezi nejlepší v lize.

FbC Respect Hradec Králové je nováčkem 1. ligy mužů. S Chomutovem se utkal již ve druhém kole, kdy jsme zvítězili přesvědčivě 9:4. Od září udělal Hradec obrovský pokrok a v posledních týdnech předvádí výkony, které ho řadí mezi žhavé aspiranty na play off! V posledním utkání Hradec vyloupil Plzeň po výhře 5:3. Východočeši obstáli i v těžkém dvojzápase s Ústím (těsná prohra 5:6) a s Bulldogs Brno (výhra 6:5 po prodloužení). V produktivitě táhne Respect exsuperligový Lukáš Gregor se 14 body. Zdatně mu sekundují Adam Hušek, Milan Koubek a Vít Heger. Hradec trápí přesilové hry, kde se "chlubí" bídnou bilancí využití - 4,55%. Východočeši jsou zároveň druhým nejtrestanějším týmem celé ligy.

DDQ Florbal Chomutov se sbírá z těžké last minute prohry s Hattrickem Brno. Severočeši vládnou v lize v jedné specifické statistice. Již 7 (z 12) utkání skončilo výsledkem pouze o jednu branku. Poslední čtyři utkání Chomutova vždy rozhodoval pouze jeden vstřelený gól navíc oproti soupeři. Kanadskému bodování i tabulce střelců stále vládne Michal Skuhrovec. V bodování celé ligy mu patří sedmá pozice za 21 bodů (i přes menší počet odehraných zápasů). Bodově se daří i Ondřeji Šaršovi, který posbíral již 11 bodů! Bod na utkání si drží i Petr Linc a Adam Martin.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři