17.12.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Mise jižní Čechy splněna! Ženy zakončí rok na prvním místě!

Poslední hrací víkend v roce 2023 poslal naše ženy na jih Čech k zápasům s Týnem a Budějovicemi. Severočešky měly jediný úkol, vydolovat 6 bodů a zakončit kalendářní rok na vítězné vlně.

V sobotním utkání jsme se představily na hřišti outsidera soutěže z Týna a nadělovaly svému soupeři o týden dříve. Ženy na svého soupeře vlétly a hned v první třetině si vystřílely náskok 5:0! O branku se postaralo pět různých hráček. Za zmínku stojí další branka v oslabení pro Petru Maleckou. Tři body v úvodní části zapsaly Adriana Hýsková a Laura Vytrhlíková.
Chomutov pokračoval v trvalém tlaku a skóre rostlou až do konečného výsledku 16:1! Nejvíce bodů v zápase zapsala Tereza Suková s bilancí 3+3. Hattrick zaznamenala Viktorie Rázková. Dvě branky vstřelily Petra Malecká, Adriana Hýsková a Simona Pilíková. Po jedné brance přidaly Vytrhlíková, Šindelářová, Mock a Morová.
Povedený výkon předvedla v brance Adéla Kotulová.

V neděli čekal na naše ženy zápas v Českých Budějovicích. Chomutov od první chvíle v zápase dominoval na balonku a zatlačil domácí hráčky k jejich brance! Na branku se čekalo do času 3:27. Malecká přiťukla do gólové pozice Tereze Sukové a ta se nemýlila - 1:0! Druhá branka padla v 10. minutě. Pilíková výborně našla neobsazenou Kamenickou a ta z ideální pozice zavěsila - 2:0! Obrovskou šanci pak měla v brejku Hýsková, ale svojí kličku nedotáhla. Chomutov svého soupeře drtil, ale z ojedinělé střely se v 19. minutě prosadila domácí Macháčková - 2:1!

Druhá třetina pokračovala ve stejném scénaři a v čase 24:00 přidala uklidňující branku Adriana Hýsková - 3:1! Poté se hrálo dlouho bez branek a skóre se měnilo až ve 38. minutě. Chomutov předvedl krásnou akci po ose Malecká - Rázková a zakončující Tereza Suková - 4:1!

Chomutov pokračoval v trvalém tlaku a ve 43. minutě byla faulována aktivní Malecká. Přesilovku využila Vytrhlíková a zkompletovala populárního bůra - 5:1! V 52. minutě udeřilo i na druhé straně, když se znovu prosadila nejlepší hráčka na straně domácího týmu Macháčková - 5:2! Do konce zápasu již branka nepadla a Chomutov zvítězil 5:2 a potvrdil fakt, že kalendářní rok 2023 zakončí jako lídr tabulky 1. ligy žen.