Oficiální web florbalového klubu Chomutov
09.02.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Michaela Voráčková: "V Chomutově jsem spokojená!"

Michaela Voráčková:
K našemu dalšímu rozhovoru jsme si pozvali Michaelu Voráčkovou, která věkově patří do našich juniorek. I ve svém mladém věku (16 let) se vypracovala mezi stabilní obránkyni našeho elitního týmu žen. Michaela je naší letošní novou akvizicí, když před sezonou přestoupila z Kladna.

Ahoj Míšo. Před sezonou jsi k nám přišla z Kladna. Jak se Ti u nás v Chomutově líbí?
Ahoj. Musím říct, že jsem si ze začátku nebyla úplně jistá, co čekat, protože jsem na Chomutov obecně slýchala spíš negativa než pozitiva. Každopádně jsem nakonec byla mile překvapená. Denně se pohybuju v podstatě jenom mezi školou, bydlením a halou a s tímhle okruhem jsem spokojená.

Kdy nastala Tvoje první myšlenka ke změně působiště a co Tě do Chomutova přivedlo?
To je docela složitá otázka, ale asi takový první impuls byla fáze mého působení na Kladně, kdy jsem se cítila, že už mě tamnější fungování neposouvalo tak, jak bych si představovala. Rozhodnutí, že finální volba bude Chomutov, bylo primárně proto, že jsem tady viděla nejvíc benefitů a věděla jsem, co od tréninkového procesu mohu čekat, protože jsem už pod trenérem Skuhrovcem dřív trénovala.

Kromě žen letos hraješ i za juniorky. Jak velký rozdíl mezi jednotlivými kategoriemi vidíš?
Velký. Obě kategorie bereme úplně jinak, máme jiné cíle a jiný přístup. Jsem ráda, že můžu hrát za juniorky i za ženy, protože mi každá kategorie přináší jiné zkušenosti. Hodně se to prolíná, ale na ženách musíme třeba fungovat pod větším tlakem a cítím, že v této kategorii nesu větší zodpovědnost. V juniorkách si zase můžu vyzkoušet věci, ke kterým bych se v ženách třeba úplně nedostala. Co se týče hry, tak ta je kvalitativně velmi rozdílná.

V ženách se vám letos celkem daří. Nedávno jste dokonce drželi 11 zápasů dlouhou sérii výher. Jak jsi prozatím se sezonou spokojená?
Máme ještě velké rezervy ve spoustě ohledech. Musím ale říct, že jsem víc než spokojená. Vzhledem k tomu, že to je moje první sezóna v seniorské kategorii, tak jsem vlastně ani konkrétně nevěděla, jak si ideální sezónu představit a co od ní čekat. Naše jedenácti zápasová výherní šňůra o něčem určitě vypovídá a já plně věřím v náš tréninkový proces i co se dlouhodobého horizontu týče.

Na hřišti dostáváš i přes svůj mladý věk celkem dost prostoru. Jak by jsi zhodnotila svoje výkony v letošní sezoně?
Řekla bych, že moje výkony se tuhle sezónu výrazně posouvají. Zápas od zápasu si jsem jistější a to mě motivuje dál. Když jsem přicházela do Chomutova, tak jsem ani nepomýšlela na to, že bych v téhle sezóně mohla mít postavení, které mám! Takže můžu říct, že jsem spokojená.

Play off žen se pomalu blíží, prozradíš nám, jak se na svoje první vyřazovací boje těšíš?
Jediné, co mohu prozradit je, že Play off zápasy nevnímám vlastně nijak jinak, než doposud odehrané zápasy. Mám tak nastavené myšlenky, že do každého zápasu chci nastoupit stoprocentní, takže i přes to, že Play off má úplně jinou důležitost, tak se z toho nestresuju nijak jinak, než ze zápasů do teď.

Během sezony jsi udělala velký progres ve svých výkonech. Kam by to jednou chtěla Michaela Voráčková ve florbale dotáhnout?
Nebudu konkrétní, ale moje cíle směřují ke florbalu na vyšší úrovni. Věřím, že moje cesta s florbalem bude ještě dlouhá a budu otevřená všem možnostem.

Děkujeme za rozhovor Míšo! Přejeme Ti mnoho úspěchů! Ať se Ti splní všechny florbalové sny.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři