23.09.2023 | Redakce KS

Královny SEVERU jsou z Chomutova! Ženy po velkém obratu porazily Ústí!

O minulém víkendu odehráli svoje derby muži, kteří se po 60 minutách rozešli smírně 4:4! Výhru ukradlo v prodloužení hostující Ústí. Na ženy čekalo derby dnes a odehrálo se na palubovce Florbalu Ústí! Ženy Chomutova po 39 minutách prohrávaly o tři branky, přesto dokázaly utkání otočit a radují se z další výhry.

Do první obrovské šance se dostala hned v úvodní minutě Hýsková, domácí Dlouhá předvedla těžký zákrok. Ve 2. minutě zahrozilo i Ústí, Brandejská kryla. Chomutov pokračoval v aktivitě a Malecká střílela z malého brankoviště pouze do Dlouhé. Ve 3. minutě trefila Havlínová břevno a úvodní branka zápasu visela ve vzduchu. Pěknou akci na jeden dotek sehrálo duo Malecká - Šidlochová, druhá jmenovaná pálila pouze do boční sítě. Před polovinou třetiny předvedla těžký zákrok Brandejská a v derby se stále čekalo na úvodní branku. Na konci 9. minuty se už Chomutov dočkal! Malecká si narazila s Hýskovou a nedala Dlouhé žádnou šanci - 1:0! Ve 12. minutě získalo Ústí výhodu přesilové hry po vyloučení Mock. Chomutov přesilovku s přehledem ubránil. V čase 15:15 bylo nečekaně vyrovnáno. Po chybě v rozehrávce se střelou z dálky prosadila Flachsová - 1:1. Chomutov na chvilku vypadl z rytmu a Ústí se dostalo do velkých šancí. V 19. minutě dostalo Ústí po faulu Hýskové možnost druhé přesilové hry. Za 20 vteřin se síly na hřišti vyrovnaly po faulu Mečířové. Úvodní třetina skončila nerozhodně 1:1.

Chomutov krátkou přesilovku na začátku prostřední části nevyužil a z rychlého protiútoku zahrozilo naopak Ústí. Hostující hráčky přidaly na obrátkách a elitní lajna Chomutova si vytvořila tři velké šance - Šidlochová, Hýsková ani Bímová brankářku domácích nepřekonaly. V čase 26:30 bylo pro Chomutov ještě hůře, když se z rychlého protiútoku prosadila Weissová - 1:2! Ústí vlilo vedení krev do žil a Brandejská musela v brance čarovat, aby uchránila tým od další inkasované branky. Vyrovnat mohla Šidlochová, ale v obrovské šanci netrefila odkrytou branku. Chomutov byl v druhé části lepším týmem a Ústí bylo pod velkým tlakem. Po řadě nevyužitých šancích udeřilo Ústí ve 36. minutě z ojedinělého útoku zásluhou Bratschaedlové a s Chomutovem to nevypadalo vůbec dobře - 1:3! V čase 38:05 dala čtvrtou branku Mečířová a Chomutovu zbývalo 21 minut na velký obrat - 1:4! Na konci druhé třetiny vykřesala naději Fojtíková - 2:4!

Chomutov vstoupil do třetí části s obrovským odhodláním a hned v 11. vteřině snížila na 3:4 Bímová! Co se povedlo hostům, povedlo se i domácím. 22. vteřina a Poláková zařizuje Ústí opět vedení o dvě branky - 3:5! Ve 43. minutě ukázal Chomutov v přesilové hře parádní kombinaci, kterou zakončila Šidlochová - 4:5! Hostující hráčky se hnaly za vyrovnáním, které přišlo v čase 47:13, kdy se prosadila Fojtíková - 5:5! Utkání se přitvrdilo a na palubovce se odehrávalo pravé derby! Chomutovandy dřely a v čase 57:20 se dočkaly zasloužené odměny! Rázková vybojovala balonek, posunula ho na Pilíkovou a její dělovka skončila až v síti - 6:5! Za 2 minuty se z rychlého protiútoku prosadila Voráčková a definitivně rozhodla o tom, že Severu vládnou po velkém obratu naše ženy - 7:5!