C H O M U T O V - Na konci května se v Brně uskutečnil finálový turnaj regionálních výběrů. Florbal Chomutov měl hned pět želízek ohni. Markéta Prontekerová se probojovala do výběru dorostenek a hned čtyři hráčky jsme měli ve výběru starších žákyň. A právě tomuto výběru se povedl husarský kousek, z turnaje přivezl zlaté medaile!
„Byly to pocity radosti a štěstí, ani jsem tomu nemohla uvěřit,“ ohlíží se patnáctiletá Laura Vytrhlíková.
„Nepopsatelné a dojemné, byl to skvělý pocit,“ dodává Adriana Hýsková a Monika Benková říká jednoduše:
„Byla to prostě kouzelná chvíle.“ Regionální výběr starších žákyň Ústeckého a Libereckého kraje se postaral o jedinečný úspěch a hráčky nešetří chválou. Z Brna přivezla zlaté medaile také čtveřice florbalistek Chomutova. Čtvrtou a nejmladší byla Simona Pilíková.
„Měla jsem neskutečnou radost, že jsem se tam dostala, ani jsem tomu nemohla uvěřit,“ říká o své nominaci, protože ročníkem narození se řadí ještě mezi mladší žákyně.

Reprezentantky Chomutova v Brně: nahoře zleva Markéta
Prontekerová, Laura Vytrhlíková, Adriana Hýsková,
Simona Pilíková a dole Monika BenkováJedna brankářka a tři hráčky byly součástí úspěšného kolektivu trenérů Petra Neumaiera a Petra Miška a získaly pro region nejcennější kov, když ve finále porazily výběr Prahy 1:0.
„Dodržovaly jsme taktické pokyny, daly šťastný gól a v rozhodujících chvílích nás podržela gólmanka,“ hodnotí rozhodující duel Laura Vytrhlíková. A její recept na úspěch?
„Byli jsme skvělá parta, která se povzbuzovala a hecovala na střídačce. Poděkování patří také dorostenkám a rodičům, kteří nás celou dobu podporovali.“
Skvělou partu a týmový duch vyzdvihuje také Adriana Hýsková.
„Byla to pro mě nová zkušenost a doufám, že ne poslední. Nikdy na ten zážitek nezapomenu,“ rozplývá se hráčka, která dává jasný příklad všem následovnicím, že soustavná píle a tréninkové úsilí přináší své ovoce. Zároveň potvrzuje, že základem úspěchu je správný týmový duch.
„Byli jsme tam super parta, navzájem jsme se podporovali a povzbuzovali. Budu na to ráda vzpomínat,“ dodává. Potvrzuje to i další stavební kámen úspěchu, brankářka Monika Benková:
„Turnaj byl úžasný, lepší to ani být nemohlo.“. Právě ona dostala od trenérů důvěru chytat finálové utkání, ve kterém neinkasovala a byla velkou oporou.
„Přála jsem si chytat finále a vyšlo to, navíc s nulou,“ říká spokojeně. Vzápětí ale s úsměvem dodává:
„Byly to nervy jak u mě tak i na střídačce.“
Simona Pilíková byla vůbec nejmladší členkou výběru, přesto rozhodně nezaostávala. Od trenérů dostala důvěru, přestože je o jeden až dva roky mladší než všechny spoluhráčky i soupeřky.
„Před turnajem jsem vůbec nečekala, že bychom to mohly vyhrát. A najednou jsme byly ve finále a zlato bylo tak blízko,“ vzpomíná na své pocity těsně před rozhodujícím zápasem turnaje. A po něm?
„První pocit po zaznění sirény nejde ani popsat. Měli jsme všichni velkou radost.“ A přesně o tom to je.
Florbal Chomutov touto cestou gratuluje celému týmu a trenérům ke skvělému úspěchu a děkuje Adriana, Lauře, Simče i Monče za výbornou reprezentaci našeho klubu. Věříme, že i s jejich pomocí se podaří v budoucnu pozvednout chomutovský ženský a dívčí florbal na tu nejvyšší úroveň.