Junioři zápas s favoritem nezvládli, Ústí nad Labem podlehli vysoko 2:13

C H O M U T O V - Ústečtí florbalisté potvrdili svoji roli favorita a vezou si z Chomutova vítězství 13:2. O jediné dvě branky Chomutova se postarali Ivo Harák s Tomášem Fialou, který se prosadil z trestného střílení.
Chomutovské juniory čekal nelehký zápas, v dohrávce 3. kola G2 ligy do Městské sportovní haly zamířil Florbal Ústí, celek, který dlouhodobě patří mezi nejlepší týmy celé soutěže. Utkání se od samého začátku neslo v bojovné náladě, útočilo se na obou stranách a ani jeden z týmů nedaroval soupeři kus palubovky zadarmo. Bezbrankové skóre vydrželo až do počátku 8. minuty, kdy se po nahrávce Václava Pazderky trefil bronzový medailista z MS juniorů, Jakub Kolstrunk. Ten byl oprávněně vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, v jeho průběhu si připsal celkem 7 bodů (4+3). V 10. minutě se hosté radovali z dvoubrankového vedení, když se trefil Josef Novák. Na tuto branku dokázali chomutovští velmi rychle reagovat a zásluhou Iva Haráka se vrátili do hry. Hra se přelívala ze strany na stranu, vsítit branku však dokázal jen ústecký Martin Fuchsig a Ústí tak vyhrálo 1. třetinu poměrem 3:1.

Druhá třetina již zdaleka nebyla tak vyrovnaná jako ta první, za hosty se prosadili Josef Novák, Vít Pavelka a potřetí v zápase Josef Novák. Ve 26. minutě tak bylo skóre 6:1 z pohledu hostů a bylo prakticky rozhodnuto. Vyloučení Chocholouška potrestal přesným zásahem „do šibenice“ Kolstrunk a prohloubil tak frustraci chomutovských. Další branku hostů vstřelil Radim Kühnel po Kolstrunkově asistenci. Domácí si alespoň trochu spravili chuť nájezdem Tomáše Fialy, který „vykoupal“ brankáře Netopilíka a korigoval skóre na 2:8. V polovině zápasu přidal devátou branku Ústí Mikuláš Krbec a do konce druhé třetiny se již stav neměnil.

Do třetí třetiny nastoupil do branky Chomutova Robin Ordoš, který vystřídal Jana Dvořáka. Ani to domácím příliš nepomohlo, ihned první střela Jakuba Kolstrunka rozvlnila síť. O dvě minuty později se prosadil opět Mikuláš Krbec a dvanáctý gól přidal Martin Fuchsig. Po faulu chomutovského Šnobra dostali Ústečané ještě možnost trestného střílení, v něm ale Kolstrunk na Robina Ordoše nevyzrál. Stačilo jen necelých 20 vteřin přesilové hry a Jakub Kolstrunk si náladu spravil třináctým gólem Ústí nad Labem. Do konce zápasu se již skóre neměnilo a Florbal Ústí si tak odváží zasloužené vítězství.

Ohlasy trenérů

Martin Bocian (Florbal Chomutov): „Gratuluji soupeři k výhře, dnes byl lepším týmem a vyhráli naprosto zaslouženě. Těší mě hra naší třetí formace, především ve třetí třetině. Gratuluji soupeři.“

Marek Vojta (Florbal Ústí): „Jsme rádi za tři body, nicméně první třetina dnes vypadala, jako bychom přijeli na druhou dorosteneckou ligu. Již jsem pochválil kluky za třetí třetinu, když jsme dokázali kontrolovat hru v útočném pásmu. Děkuji soupeři a divákům.“