29.03.2010 | Redakce

Junioři nezaváhali a postup mají stále ve svých rukách, starší žáci rozstříleli lounské torzo

C H O M U T O V - Další gólová smršť postihla chomutovské soupeře. Junioři a starší žáci měli během uplnulého víkendu v plánu celkem 4 utkání, sehráli tři a ve dvou z nich slavili vysoké víztěství. Utkání žáků proti vedoucímu Ústí body ani přes opět zlepšený výkon nepřineslo. Ve 3.lize juniorů nebyl sehrán zápas proti Lounům, které se nedostavily a zápas skončí kontumací 5:0 ve prospěch FbC 98 Chomutov.

Žáci ani na čtvrtý pokus lídra nezdolali

V sobotu 27.března nastoupili k dalším utkáním své Ligy starší žáci. Ve sportovní hale v Krupce je čekal po ránu celek TJ Lokomotiva Louny, který přivezl pouho pouhou jednu pětku. A tak se drtivá většina zápasu odehrávala ve stylu hry na jednu branku. Poměr střel 42:6 v náš prospěch hovoří za vše. Pravidelným přídělem branek ve všech třetinách jsme došli k celkovému stavu 17:0.

Zato druhý zápas byl z trochu jiného soudku. Proti vedoucí Slávii Ústí nad Labem jsme chtěli na čtvrtý pokus bodovat a zapříčinit první ztrátu bodů ústeckých v letošní sezóně. Opět se bylo na co dívat a v porovnánjí s ostatními duely nabídl tento divákům rychlý a dramatický florbal. Ve 4.minutě jsme se ujali vedení brankou Petra Nepovíma, ale soupeř ještě do přestávky reagoval. Na začátku druhé třetiny vyvinuli hráči USK velký tlak, z něhož jenom díky výborně chytajícímu Michalu Šoltovi vytěžili pouze jednu branku na 2:1. Také nám se podařilo srovnat krok, když se trefil kapitán Ondřej Šarša. Rozhodující tak byl nástup Ústí do poslední třetiny, kdy během pěti minut odskočili do čtyřbrankového vedení. V závěrečných minutách už pouze Petr Nepovím svou druhou brankou zkorigoval na konečných 3:6. Opět velmi kvalnitní duel, ve kterém jsme byli důstojným soupeřem, ale znovu to na bodový zisk nestačilo.

Junioři přehráli Žatec, vrchol sezóny se blíží

Předposlední turnaj 3.ligy juniorů v letošní sezóně byl na programu v neděli ve Spořicích a také byl poznamenán neúčastí jednoho z týmů. Poté, co se nedostavilo družstvo Loun, byl naším jediným soupeřem pořádající celek Jazzmani Žatec. V počtu pěti hráčů se soupeř uchýlil k očekávané taktice bez pohybu a čekání na brejky. Množství chyb a nepřesností v první třetině způsobilo, že Žatečtí otočili ze stavu 0:1 na 3:1 ve svůj prospěch. Ještě do konce první části hry se nám ale podařilo vyrovnat na 3:3. Po přestávce začala narůstat naše převaha, která s přibývajícími minutami gradovala. Nakonec jsme si v poklidu došli pro vítězství 12:3.

Úkol byl tedy splněn. Žádné zaváhání se nekonalo, a to ani v případě našeho hlavního rivala z Děčína. Sezóna vyvrcholí v neděli 11.dubna ve SH Spořice, kde si to od 10:30 rozdají oba celky o jediné postupové místo do 2.ligy juniorů 2010/2011!