Junioři na domácí palubovce porazili Benešov, ženy vezou šest bodů a uspěli také elévové

C H O M U T O V - Další hrací víkend mají za sebou chomutovští junioři v G2 lize. Zatímco v sobotu doma nestačili na Třebíč a prohráli 5:9, v neděli mohli se svými fanoušky konečně slavit výhru. Díky poslední třetině přemohli poslední Benešov 7:3. Plný počet šesti bodů vezou ženy z turnaje v Krupce. Velmi úspěšný turnaj mají za sebou také elévové a starší žáci "B". Nedařilo se naopak dorostencům.

G2 liga juniorů

První domácí utkání nového roku rozhodly dva slepené góly Třebíče v úvodu druhé třetiny a také více sil v závěrečné části. Chomutovští bohužel na svého soupeře nestačili.

16.kolo - sobota 25.1.2014
FbC 98 Chomutov - Snipers Třebíč
5:9 (2:2, 2:4, 1:3)

Branky Chomutova: Jäschke 2, Andrle 2, Chocholoušek

Souboj o poslední příčku s Benešovem byl dlouho vyrovnaný. Soupeř s devíti hráči bojoval a chomutovská snaha o tlak dlouho vycházela vniveč. Když se na začátku třetí třetiny dostal do vedení 3:2, mnozí viděli výsledek černě. Chomutov se ale nevzdal a výsledek otočil na 7:3. Díky tomu odskočil svému soupeři na rozdíl čtyř bodů. Naopak se dotáhl na desátou Spartu, na níž v tuto chvíli ztrácí jediný bod.

17.kolo - neděle 26.1.2014
FbC 98 Chomutov - SK Florbal Benešov
7:3 (2:1, 0:1, 5:1)

Branky Chomutova: Chocholoušek 3, Drtina 2, T.Fiala, Trávníček

2.liga žen

Ženy v sobotních zápasech potvrdili roli favoritek a se svými soupeři si poradily jednoznačnými výsledky. Nutno však dodat, že v obou zápasech se rozhodovalo až v poslední třetině. Aktuálně patří našim ženám třetí příčka ve druhé lize!

1.liga dorostenců

Bez první pětky, která nastoupila v juniorském utkání proti Třebíči, naopak posíleni o nadějné starší žáky jeli dorostenci sbírat zkušenosti do Liberce. Turnaj se výsledkově vůbec nevydařil. Budiž výsledek pro mladší hráče motivací do budoucna.

2.liga dorostenců

V dresu dorostu B se o tomto víkendu představili téměř výhradně starší žáci a nepodali vůbec špatný výkon. Proti favorizovanému Ústí dlouho odolávali, s Lomnicí nad Popelkou (proti výrazně starším a vyšším hráčům) odehráli velmi vyrovnaný zápas, kdy ještě minutu a půl před koncem vedli 8:7.

sobota 25.1.2014 - turnaj v Ústí nad Labem
Florbal Ústí B - FbC 98 DDM Chomutov B 12:0 (0:0, 6:0, 6:0)

FbC 98 DDM Chomutov B - FBC Lomnice nad Popelkou
8:10 (3:2, 3:3, 2:5)

Branky Chomutova: Angelovič 2, Fák 2, O.Hlaváček, Szendri, Bernas, Brožkovec

ÚL přebor starších žáků

Velmi dobrými výsledky se v poslední době prezentují starší žáci B pod vedením trenéra Josefa Čermáka. Tentokrát nepoznali hořkost porážky. Velmi dobrým výkonem na sebe při své ligové premiéře upozornil brankář Petr Apko.

sobota 25.1.2014 - turnaj v Krupce
FbC 98 DDM Chomutov B - SK Bivoj Litvínov yellow 7:3
FBC Vipers Most - FbC 98 DDM Chomutov B 4:4

Liga elévů

Velmi dobrý výkon podali na sobotním turnaji v Kadani také elévci. Svěřenci Milana Märce vyhráli tři ze čtyř utkání, ale k naší větší radosti je dle slov trenéra vidět zlepšený výkon ve hře. Poděkování patří všem hráčům.