15.10.2020 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Junioři B hráli v Kadani, kde získali bod za remízu

C H O M U T O V - Chomutovští junioři hráli v Kadani, kde se utkali s Roudnicí nad Labem a litvínovskými Bivoji. První utkání se zdálo zpočátku dosti nevyrovnané, ale ve třetí třetině došlo ke zvratu a chomutovští hráči vybojovali remízu. S Bivoji se naši hráči trápili, a nakonec prohráli 5:9.

Z prvních zápasů jeden bod doma

Junioři ke svým prvním zápasům nastoupili v Kadani. Zde je v prvním zápase čekali hráči z Roudnice nad Labem. V první třetině zápas probíhal dost nevyrovnaně, jelikož Roudnice chomutovského soupeře jednoznačně přehrála 1:3. Druhá třetina se již pohledu obou týmů zdála celkem vyrovnaná, jelikož oba celky vstřelily po jedné brance – 2:4. V poslední patnáctiminutovce se ale projevila chomutovská síla a vytrvalost. Roudnický soupeř sice stále držel vysoký náskok, ale Chomutovští se nevzdali a bojovali až do samého konce. Díky své zarputilosti vybojovali remízu 6:6..

Ve druhém utkání naši hráči nastoupili proti Litvínovu. S tímto soupeřem se v počátku utkání snažili držet krok, ale moc se jim to nevedlo. Po prvních patnácti minutách prohrávali 1:3. Druhá třetina byla pro všechny přítomné velice atraktivní, jelikož během patnácti minut padlo neuvěřitelných osm branek. Bohužel z této brankové přestřelky vyšel jako vítěz soupeř a po druhé třetině Florbal Chomutov prohrával 4:8. V poslední části chomutovským hráčům do karet nahrávala opakovaná vyloučení na litvínovské straně, ale přesilové hry se našim florbalistům nedařilo využít. Nakonec Litvínov zvítězil 5:9.

Malé naděje

První utkání za sebou mají také tři chomutovské týmy elévů – Rarášci, Čertíci a Ďáblíci a nemusely nikam daleko, jelikož se představily před domácím publikem. Hráči a hráčky elévů se utkali nejen s Ústím, Žatcem, ale zahráli si i mezi sebou.