10.09.2023 | Redakce KS

Hradec si v Chomutově získal respekt, ale domů odjel bez bodů!

V rámci 2. kola první ligy mužů přivítal v neděli 10.9.2023 DDQ Florbal Chomutov na své palubovce FbC Respect Hradec Králové. Východočeši jsou nováčkem první ligy. V úvodním kole si Hradec dle svého názvu získal v soutěži respekt, když dokázal vyhrát na půdě Letky 5:4. Chomutov bral všechny tři body za výhru 6:3 nad Orkou.

Chomutov se od prvních vteřin pustil do útoku a zavřel Hradec na jejich obranné polovině. První kontakt hostů s balonkem skončil až za zády Martina Frühbauera a Respect se radoval z brzkého vedení - 0:1. Pozdní příjezd Hradec evidentně nastartoval a ve 2. minutě Ryba poslal hosty do dvoubrankového trháku - 0:2. Odpověď Chomutova na sebe nenechala naštěstí dlouho čekat, Ondřej Šarša vystřelil a jeho střela doskákala až do branky - 1:2. Utkání mělo v první třetině skvělé tempo. V 15. minutě byl vyloučen domácí Malý a hosté hráli první přesilovou hru. Domácí kvarteto ji skvěle odbránilo a duo Šarša - Skuhrovec dokonce zatopilo hostům před jejich brankou. V čase 19:38 bylo vyrovnáno! Petr Linc natáhl a trefil přesně pod horní tyč. Výborná první třetina před perfektní diváckou kulisou tak skončila 2:2.

Prostřední třetinu začal Chomutov aktivněji a měl více ze hry. Nebezpečně pálil dvakrát Šarša. Ve 24. minutě rozehrál z rohu Štěrba na Adama Martina, který prostřelil Šimečka a poslal Chomutov poprvé v zápase do vedení! Hradec nebyl v této fázi zápasu nebezpečným celkem a soustředil se spíše na poctivou obranu. V čase 32:12 jásala zaplněná hala znovu! Erich Kellermann vybojoval míček a Adam Martin prostřelil Šimečka po zemi - 4:2. Ve 35. minutě se mohl vrátit Hradec do hry v přesilové hře po vyloučení E. Kellermanna. Frühbauer předvedl dva skvělé zákroky! V poslední vteřině dostal Chomutov po tutovce Martina výhodu trestného střílení. Adam Martin hattrick nezkompletoval po výborném zákroku Šimečka.

Chomutov poučen ze špatného vstupu do utkání zabral i v úvodu třetí třetiny. Nejprve běžel sám na branku Halej, který mířil těsně vedle. V čase 41:42 hala bouřila popáté. Vojtěch Bernas vystihl rozehrávku hostů a brejk zakončil neomylně - 5:2! Severočeši byli lepším týmem a ve 47. minutě se po chybě hostů v rozehrávce prosadil po Skuhrovcově přistrčení Ondřej Halej - 6:2! Poslední deseminutovku začal Chomutov skvěle! Michal Skuhrovec vykličkoval obranu soupeře a předložil před prázdnou branku Šaršovi - 7:2! V 53. minutě už bylo pro Hradec zle, Kroutil sekl domácího hráče do hlavy a šel si odpykat trest 2+2 minuty. Chomutov soupeře mačkal, ale z ojedinělého brejku se v navazující přesilové hře prosadil Kroutil - 7:3. V čase 58:09 Hradec přece jen zdramatizoval koncovku zápasu, když Heger nedal Frühbauerovi šanci - 7:4. Dnešní utkání patřilo ale domácímu celku! V 59. minutě přidal pojistku Hais a v poslední minutě si nechal Linc doklouzat brankáře hostů do branky, aby ho na závěr zápasu vykoupal svojí kličkou - 9:4.