Oficiální web florbalového klubu Chomutov
MUŽI B: Florbal Jablonec vs. Florbal Chomutov 7:8 (ONLINE)
02.11.2018 | Ondřej Šarša (FOTO: V. KAPUŠ)

Florbalový víkend! Do Podkrušnohoří dorazí Slovan Havířov a Hattrick Brno

Florbalový víkend! Do Podkrušnohoří dorazí Slovan Havířov a Hattrick Brno
C H O M U T O V - O prvním listopadovém víkendu čeká mužský “A” tým dvě domácí utkání proti týmům z opačných koutů tabulky. V sobotní předehrávce 12. kola 1. ligy mužů dorazí do Podkrušnohoří poslední celek TJ Slovan Havířov. Duel se Slovanem začíná v 18:00. V nedělním šlágru 11. kola změří síly florbalisté Chomutova s FbŠ Hummel Hattrick Brno. Loňský soupeř v sérii playdown se po deseti odehraných kolech dělí o první místo s pražským Black Angels. Odpolední utkání startuje v 16:00.

První vzájemné utkání
skončilo výhrou Chomutova.

TRÁPENÍ SLOVANU HAVÍŘOV

V letošním ročníku se TJ Slovan Havířov vůbec nedaří. Z třiceti možných bodů získali hráči Slovanu pouze čtyři. V domácí hale vybojovali vítězství proti Náchodu – 12:3 a jednou se dělili o body se Štíry z Českých Budějovic – 5:6 pp. Na první body z venkovního utkání stále čekají. Důvodem může být i odchod tří nejproduktivnějších hráčů loňské sezóny – Petr Skácel, Tomáš Daniš a Patrik Posselt. První dva jmenovaní odešli do Petrovic, Posselt zkouší své štěstí v superlize. Aktuální lídr Slovanu v kanadském bodování je Matěj Smeták, který si mimo jiné zahrál s chomutovským Pastorem v ostravském FBC superligu.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ

2. kolo: TJ Slovan Havířov - Florbal Chomutov 8:2
14. kolo: Florbal Chomutov - TJ Slovan Havířov 13:9

PŘÍCHOD BULDOKŮ DO HATTRICKU

Chomutovští fanoušci mají ještě v paměti playdown minulé sezóny. V prvním kole florbalisté Chomutova narazili právě na Hattrick Brno a sérii hranou na čtyři vítězné zápasy ovládli 4:1. Omlazený kádr doplnili pro sezónu 2018/19 zkušení tři hráči z konkurenčního Bulldogs Brno – Luděk Ondráček, Davidové Coufal a Sládeček. Opačným směrem putovali Jan Vojtíšek a Jakub Marek. Příchod nových tváří nastartoval brněnský Hattrick jednoznačně k lepším výsledkům a po nepovedené loňské sezóně se pohybují na špičce 1. ligy mužů. S dvacetisedmi body se dělí o první místo s pražským Black Angels. Nejproduktivnějším hráčem je Luděk Ondráček, který k devatenácti brankám přidal stejný počet asistencí. Oporou brankoviště Hattricku je Filip Kejík. Brankář s extraligovými zkušenostmi má na kontě sedm vychytaných výher.

Sérii playdown ovládl
Chomutov 4:1 na zápasy

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V MINULÉ SEZÓNĚ

4. kolo: FBŠ Hummel Hattrick Brno - Florbal Chomutov 6:4
16. kolo: Florbal Chomutov - FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:7

PLAYDOWN:
1. zápas: FBŠ Hummel Hattrick Brno - Florbal Chomutov 3:6
2. zápas: FBŠ Hummel Hattrick Brno - Florbal Chomutov 2:5
3. zápas: Florbal Chomutov - FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5p
4. zápas: Florbal Chomutov - FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:6
5. zápas: FBŠ Hummel Hattrick Brno - Florbal Chomutov 2:5

Generální partneři

Hlavní partneři