Oficiální web florbalového klubu Chomutov
06.11.2020 | Lenka Láryšová, foto: Eliška Šidlochová

Florbal Chomutov má nového fyzioterapeuta, je jím Eliška Šidlochová

Florbal Chomutov má nového fyzioterapeuta, je jím Eliška Šidlochová
C H O M U T O V - Eliška Šidlochová působí v klubu už od roku 2015. V současné době zde má čtyři pozice. Dlouhodobě hraje za ženský tým a působí jako rozhodčí s licencí D. Nově je od letošní sezóny trenérkou elévek a pomáhá hlavnímu trenérovi s kategorií elévů. Poslední a zároveň nejnovější její pozicí v klubu je role fyzioterapeutky.

Eliška Šidlochová bude pomáhat se zdravím florbalistů

Eliška Šidlochová, hráčka, kterou fanoušci ženského florbalu znají s číslem šest na zádech. Dnes se začíná v klubu angažovat i na jiných pozicích. Ke své roli hráčky nejprve přidala roli rozhodčí a teď i roli trenérky a fyzioterapeutky. Pro to, aby se mohla začít starat o zdraví hráčů a hráček, začala studovat bakalářský obor fyzioterapie na fakultě biomedicínského inženýrství na Kladně, kam se dostala na základě prominuté přijímací zkoušky vzhledem k dobrému průměru známek ze SŠ. A co ji vůbec přivedlo k rozhodnutí, že zrovna tento obor je ten pravý? Před maturitou na jaře podstoupila operaci kolene, která následně vyžadovala pooperační rehabilitaci. Ve chvíli, kdy začala na rehabilitace docházet, došla k přesvědčení, že tuhle práci chce dělat! Ve škole si vedla velice dobře, díky čemuž se v červenci tohoto roku stala plnohodnotně vystudovanou fyzioterapeutkou. Své studium zakončila obhajobou bakalářské práce s názvem „Zařazení kompenzace do tréninku v rámci ovlivnění asymetrické zátěže u dětí 9-10 let“, kterou se teď společně s chomutovskými trenéry snaží uvést do praxe. A jak to u Elišky bude chodit? Na to jsme se jí zeptali v několika rychlých otázkách.

Eliško, jakým kategoriím se budeš věnovat?

„Jako fyzioterapeutka budu k dispozici všem členům našeho klubu, kteří budou mít jakýkoli zdravotní problém nebo budou potřebovat jen konzultaci. V případě kompenzačního cvičení budu docházet jednou týdně na tréninky elévů, mladších a starších žáků."

Jaké služby budeš všem hráčům poskytovat?

„Pro všechny členy klubu je k dispozici bezplatná rehabilitační péče, která (zatím) neprochází přes zdravotní pojišťovnu, tedy není předepsána od lékaře. Včetně rehabilitace je k dispozici možnost zatejpování, konzultace a také masáže, které budou jediné zpoplatněny částkou 150 Kč."

Co tohle všechno pro hráče znamená?

„Přes týden budu chodit do práce a odpoledne se věnovat florbalistům, se kterými budu domluvená na rehabilitační péči. Takže v případě zájmu o některou ze služeb mě stačí kontaktovat, abychom se s hráčem mohli domluvit na daný termín."

A jak Tě mohou hráči kontaktovat, abyste si domluvili termín?

„Kontaktovat mě členové mohou přes sociální sítě Facebook a Instagram (esflorbal), na e-mailové adrese fyzioes@seznam.cz, nebo na telefonním čísle 774 140 898."

Do toho všeho se s Tebou plánují online kompenzační cvičení, těšíš se?

„Bude to pro mě časově náročnější vzhledem k velkému pracovnímu vytížení, ale těším se a doufám, že to členové ocení a zařadí tuto důležitou součást tréninku do svého individuálního programu."

Na co se mohou těšit hráči i fanoušci klubu v online videích?

„Každé video bude zaměřené na jednu oblast, která bývá u florbalistů zatěžována. Obsahem pak bude několik kompenzačních cviků, které jsou ve videu znázorněny a popsány."

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři