16.10.2023 | Redakce KS

Elitní formace smetla Plzeň! Osmá výhra pro ženy!

V neděli v pozdních 18:45 přivítaly naše ženy na domácí palubovce tým FBŠ SLAVIE Fat Pipe Plzeň. Chomutov měl v nohách těžké sobotní utkání proti Panthers, Plzeň naopak v hlavách nečekanou prohru se Strašecím.

Hráčky Chomutova začaly utkání skvěle a ve třetí minutě zaslouženě vedly. Malecká si seběhla na přihrávku od Hýskové a nedala Valečkové žádnou šanci - 1:0! V 5. minutě Malecká našla osamocenou Vytrhlíkovou, kterou famózním zákrokem vychytala Valečková. Na druhé straně se nenechala zahanbit Brandejská a vytáhla dva skvělé zákroky. Ve 13. minutě se do obrovské šance dostala Plzeň, Brandejská si s únikem dvou hráček poradila! Chomutov odpověděl okamžitě velkým tlakem. Dvě obrovské šance vychytala Valečková a potvrdila, že první část patřila brankářkám. V poslední minutě orazítkovala tyč Bímová a elitní formace pokračovala v povedeném představení z předchozího utkání.

Druhá třetina začala výborným zákrokem Brandejské a tutovou šancí Fojtíkové! V čase 23:01 vybouchla slušně zaplněná hala nadšením. Adriana Hýsková získala míček na středu hřiště a poslala domácí do vedení 2:0! Čas 25:56 a parádní akce po ose Malecká - Vytrhlíková a brankářku koupající Hýsková - 3:0! Ve 28. minutě dostala Plzeň přesilovku po faulu Pilíkové! Plzeň vyvinula obrovský tlak, ale radoval se Chomutov! Malecká našla v brejku osamocenou Hýskovou a ta zkompletovala hattrick - 4:0! Ve 33. minutě dostala Plzeň výhodu druhé přesilové hry po přísném vyloučení Fojtíkové. V oslabení se do šance hnala Pilíková, ale Valečková předvedla proti její dělovce skvělý zákrok. Ve 37. minutě přestřelila prázdnou branku Rázková. O dvě minuty později předvedla parádní akci Vytrhlíková, ale Valečková chytala skvěle!

Třetí část a opět skvělý vstup Chomutova! Skvěle hrající duo Malecká - Hýsková připravilo gól do prázdné branky pro Nelu Fojtíkovou 5:0! Čas 51:46 a celá hala opět tleská hrdinkám dnešního zápasu. Hýsková s Maleckou rozebraly obranu Plzně do posledního šroubku a druhá jmenovaná po akci zápasu zvyšuje na 6:0! Elitní formace byla dnes opravdu při chuti. V 54. minutě vybídla Malecká svojí parťačku Lauru Vytrhlíkovou a ta prostřelila Valečkovou z nulového úhlu - 7:0! V čase 58:29 se poprvé radovala i Plzeň, když odčarovalo kouzlo Brandejské - 7:1! V posledních vteřinách už jen Malecká orazítkovala tyčky a Chomutov se radoval z výhry 7:1 po parádním výkonu!