19.02.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Drtivá výhra žen nad Soběslaví! Dvanáct vstřelených branek a čisté konto!

Po sobotní výhře 9:3 proti týmu Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn nás čekalo utkání na půdě Soběslavi. Utkání pátého týmu proti poslednímu mělo jasného favorita. První letošní vzájemné utkání skončilo po utrápeném výkonu výhrou Chomutova 6:2.

Florbal Chomutov nenechal od prvních minut nikoho na pochybách a diktoval tempo hry. V čase 3:23 se poprvé v zápase měnilo skóre! Po premiérové asistenci Elišky Bidmonové se prosadila Petra Malecká - 0:1! Za minutu už hostující hráčky vedly o dvě branky, když přesně mířila Viktorie Rázková - 0:2. Severočesky kontrolovaly hru a přidaly i třetí branku z hole Natálie Kamenické - 0:3! Ke konci první třetiny byla ještě vyloučena domácí Kašparová. Chomutov obléhal domácí branku, ale přesilovku nevyužil a nepotvrdil tak svojí fantastickou přesilovkovou bilanci.

Do druhé třetiny vlétl Chomutov jako uragán a hned v první minutě se prosadila Adriana Hýsková - 0:4! Druhou asistenci v zápase si připsala Barbora Suková. Nejproduktivnější hráčka Chomutova se s jednou brankou nespokojila a po pár minutách přidala svůj druhý přesný zásah! Adriana Hýsková a stav 0:5! Přesně v polovině utkání se skóre změnilo znovu! Juniorskou kombinaci Königové a Fojtíkové zakončila druhá jmenovaná - 0:6! Minutu poté už svítila ve skóre sedmička, Ulčová nahrává Pilíkové a ta střílí sedmou branku - 0:7! Čas 36:03 a juniorská spolupráce podruhé, Königová opět na Fojtíkovou a ta přidává svou druhou trefu v zápase - 0:8! Po druhé třetině vedeme o osm branek.

Chomutov utkání ovládal a každou minutu se přibližovalo i první čisté konto pro chomutovskou brankařku Lucii Brandejskou v této sezoně! Třetí třetina dlouho patřila oběma golmankám a skóre se znovu měnilo až v 52. minutě. Hýsková uvolnila Maleckou a Chomutov měl rázem třetí dvoubrankovou střelkyni v utkání - 0:9! V čase 54:09 padla desátá branka! Populární desítku trefila Simona Pilíková a i ona si připsala druhou branku v zápase - 0:10! Ve stejné minutě ukázaly hostující hráčky další povedenou akci, Fojtíková na Bidmonovou a vedeme o jedenáct branek - 0:11! Chomutov stále neměl dost! Čas 57:01 a svůj hattrick kompletuje Simona Pilíková - 0:12! Tímto výsledkem utkání i skončilo! Třikrát v sezoně dovolila obrana Chomutova soupeři vstřelit pouze jednu branku, v zápase se Soběslaví se konečně povedlo soupeře vynulovat. První čisté konto pro Lucii Brandejskou!