09.01.2024 | Redakce KS

Drama v Brně pro Gullivers! Nový rok začínáme bez bodů!

V neděli 7. ledna se na palubovce Gullivers Brno odehrála bitva o páté místo v tabulce mezi domácími Gullivers a hosty z Chomutova. Severočeši ovládli první vzájemný zápas 8:2 a i dlouhodobá bilance vzájemných zápasů zněla lépe pro tým ze severu Čech.

Zápas v Brně začal v obrovském tempu. Na velkou šanci Chomutova odpovědělo Brno souhrou dua Kos - Konrád, kde druhý jmenovaný otevřel skóre zápasu - 0:1! V čase 4:34 se poprvé prosadil i Jakub Holovej, který propálil Krupu na vzdálenější tyč - 1:1! V 9. minutě běžel sám na branku Štěrba, ale přestřelil. Kouřil na druhé straně naopak mířil přesně a potvrdil pravidlo nedáš - dostaneš - 1:2! Chomutov držel více balonek, ale tyč cinkala za Frühbauerem po zakončení Matuly. Guliveři spoléhali v první třetině především na nebezpečné brejky. V 15. minutě pálil do tyče domácí Nechvátal. První třetina nabídka dvacet minut dramatické podívané.

Na hřišti pokračovala bitva o každý metr palubovky. V obrovské šanci se po přihrávce Skuhrovce objevil Fator, ale výborného Krupu nepřekonal ani nadvakrát. Ve 28. minutě dostal Chomutov výhodu přesilové hry. Výhodu hostů ukončil Štěrba, který putoval na trestnou za sekání. Co se nepovedlo Severočechům v přesilovce, povedlo se v oslabení. Ve 31. minutě se po kostrbaté akci prosadil Nachtmann - 2:2! Gullivers si vzali vedení zpět v čase 33:50, kdy se po chybě v obraně hostů prosadil Kos - 2:3! Ve 36. minutě fauloval Holovej a bylo nařízeni trestné střílení. Do branky se postavil Chabr, ale Svobodu nevychytal - 2:4! Ve 39. minutě Chomutov využil přesilovku, kdy se po krásném křižném pasu Martina prosadil svou druhou brankou v utkání Jakub Holovej - 3:4! Severočeši mohli na konci druhé třetiny vyrovnat, ale krásnou souhru elitní formace zastavila tyč.

Třetí část začala pro Chomutov skvěle. Novotný fauloval Skuhrovce a jeho prohřešek potrestal Holovej brankou na 4:4! Hattrick pro Jakuba Holoveje! Chvíli poté se hnali na branku Halej a Skuhrovec. Druhý jmenovaný jen těsně neprocpal balonek za brankovou čáru. Černoch byl na druhé straně přesný a prostřelil Frühbauera - 4:5! Za pouhých 21 vteřin se prosadil z protiútoku Dokládal a poslal Brno do vedení 6:4! Nejpovedenější pasáž Brna v utkání korunoval Matula, který zvýšil v čase 48:27 už na 7:4! Naději vykřesal krásnou kličkou Michal Skuhrovec a snížil v 51. minutě na 5:7! Minutu poté trefil Linc pouze tyč. V čase 53:27 nabil Skuhrovec po rozehrávce z rohu na Ondřeje Haleje a ten propálil Krupu - 6:7! Chomutov byl v laufu a přitlačit Brno k jejich brance. V 57. minutě dostali hosté výhodu další přesilové hry. Adam Martin opět perfektně nabíjel Holovejovi, ale ten tentokrát mířil hodně vedle. Severočeši tlačili, ale vyrovnat nedokázali. V čase 59:32 bylo definitivně rozhodnuto, když se do prázdné branky prosadil Bouška - 6:8. Skóre zápasu uzavřel 15 vteřin před koncem Kouřil - 6:9!