27.10.2015 | Lenka Láryšová

Dorostenky mají první výhru, mladší žákyně odehrály 6 utkání ve dvou víkendech

C H O M U T O V - Víkend v Kadani byl pro dorostenky z poloviny úspěšný, dočkaly se prvních bodů, které si odvážejí domů. Mladší žákyně během jednoho víkendu v Chomutově a jednoho v Kadani odehrály šest utkání, z nichž vyšly čtyřikrát jako vítězky. Ženy strávily víkend ve Středních Čechách, odvážejí si 3 body a jsou na pátém místě tabulky.

Dorostenky v sousední Kadani

První zápas dorostenky odehrály v Ústí nad Labem proti Litvínovu, kterému podlehly 6:1. Svůj druhý hrací víkend odehrály v nedaleké Kadani, kde vyzvaly kadaňský domácí celek a tým FBK Wings Most. První zápas byl zahájen v 9 hodin, kde chomutovské dorostenky nastoupily proti dívkám z FBC DDM Kati Kadaň. Hned ze začátku byly hráčky Kadaně aktivnější, což se projevilo na dvou rychle vstřelených brankách, avšak chomutovské bojovnice se nenechaly zastrašit a pokusily se vyrovnat. Bohužel poslední třetina jim nebyla nakloněna a obdržely další 2 branky. Konečný stav tohoto utkání byl 4:1, ve prospěch Kadaně. Jedinou branku týmu Florbal Chomutov vstřelila Laura Vytrhlíková, asistovala Adéla Višová.

Ve druhém zápase nastoupily chomutovské dorostenky proti hráčkám z Mostu. Zápas byl vyrovnanější, než si kdo mohl myslet. Jakmile dívky z Chomutova šly do vedení, Most neotálel a snažil se je pokaždé dorovnat. Zápas skončil příznivým výsledkem 8:5, pro Florbal Chomutov.

Mladší žákyně ve své soutěži bodují

Mladší žákyně 18. 10. nastoupily na domácí palubovce, kde vyzvaly soupeřky z Mostu, Turnova a České Lípy. V utkání se žákyněmi z Mostu byla domácí děvčata neustále ve vedení, a také svůj zápas dovedla do vítězného konce. Konečný stav byl 7:4. Proti Turnovu si chomutovské hráčky vedly hůře a obdržely 14 branek, pouze 2 vstřelily. Poslední utkání s Českou Lípou bylo opět pro domácí tým příznivé a výsledné skóre bylo 6:4.

Další víkend strávila děvčata v Kadani, kde se střetla s týmy z Kadaně, Litvínova a opět Mostu. V duelu Kadaň vs Chomutov zvítězily hráčky Chomutova 10:5. S Litvínovem se mladší žákyně chomutovského celku nijak nepáraly a porazily je 15:6. Poslední zápas odehrály děvčata z Florbal Chomutov proti Mostu. Bohužel jim Most splatil poslední prohru i s úroky a zvítězil 12:3.

Ženy bojovaly v Kladně a Mladé Boleslavi

Ženy tento víkend navštívily Kladno a Mladou Boleslav. K sobotnímu zápasu vyzvaly tým FBC Kanonýrky Kladno, ve kterém jednoznačně zvítězily 12:2. První gól padl hned v první minutě, a tak šly chomutovské hráčky do vedení, ve kterém také zůstaly po celý zápas a Kladnu povolily vstřelit jen 2 branky.

Druhý víkendový hrací den už nebyl tak příznivý pro naše florbalistky, jelikož na ně čekal favorit první ligy žen, Florbalová akademie MB-NBK. První třetina byla ve prospěch domácího týmu, skončila stavem 4:1. Ovšem chomutovské bojovnice ve druhé třetině nastoupily na hřiště, jako kdyby hrály od začátku a během tří minut srovnaly na 4:4. Bohužel tento stav neudržely a Mladá Boleslav šla opět do vedení, které si již podržela do konce utkání. Konečný stav byl 10:5. "Potkali jsme asi nejlepší mužstvo v této soutěži. Bojovali jsme až do konce, jako nováček je to pro nás velkým ponaučením a příště se to pokusíme Mladé Boleslavi vrátit. Blahopřeji domácímu týmu," zhodnotil tento zápas trenér Miroslav Moro.

Nejbližší utkání

Dorostenky k následujícím utkání nastoupí 7. 11. v Krupce a vyzvou dívky z Teplic a Ústí nad Labem.

Mladší žákyně další 3 utkání odehrají v Mostě, a to 8. 11. Jejich soupeři budou: FBK Wings Most, Dubí a Liberec.

Ženy svůj sedmý zápas odehraji doma 14. 11. proti sousednímu rivalovi z Litvínova.