Oficiální web florbalového klubu Chomutov
13.09.2023 | Redakce KS

DERBY je tady! Výroční zápas bude bitvou o KRÁLE SEVERU!

DERBY je tady! Výroční zápas bude bitvou o KRÁLE SEVERU!
První severočeské derby o KRÁLE SEVERU v letošní sezoně je tady! DDQ Florbal Chomutov přivítá na své domácí půdě Florbal Ústí! Utkání dvou neporažených celků začíná v NEDĚLI 17. září od 16:00! Pro Florbal Chomutov se jedná o významné utkání v rámci oslav 25 let od založení klubu! V tomto zápase nastoupí domácí hráči poprvé ve speciálních dresech!

Florbal Ústí patří v posledních letech mezi to nejlepší, co 1. liga mužů nabízí! Tým od řeky Labe je pravidelným aspirantem na nejvyšší příčky a boje o postup do Superligy. Ústí si Superligu zahrálo naposledy v sezoně 2017/2018. Severočeši pravidelně hlásí odchody svých klíčových hráčů do naší nejvyšší soutěže. Kvalitní mládež jim dokáže vždy doplnit kádr tak, že je Ústí nebezpečným ofenzivním týmem. Před letošní sezonou hlásilo Ústí jeden velký návrat. Po letech strávených v Superlize se do týmu vrátil odchovanec se zkušenostmi z reprezentace - Jakub Kolstrunk.
Florbal Ústí začalo letošní sezonu skvěle, když dokázalo vyhrát oba své úvodní zápasy (to samé se v lize povedlo již jen Chomutovu!). V ligové premiéře vyhráli Severočeši na půdě Budějovic 5:2, aby následně před domácím publikem nedali šanci Letce (6:1). Nejproduktivnějším hráčem je Martin Horn, který kromě 2 asistencí zaznamenal i tři branky a je nejlepším střelcem týmu.

Vzájemné zápasy - jednoznačně v posledních letech vyznívají pro Ústí. Posledních 5 derby mělo vždy stejného vítěze - Florbal Ústí. Loňské vzájemné zápasy přinesly spoustu branek. V zápase na půdě Chomutova jich padlo 13 a Ústí se radovalo z výhry 8:5. V zápase vstřelili hattrick chomutovský Skuhrovec a ústecký Pšenička. V odvetě padlo branek dokonce 15! Při výhře Ústí 10:5 se nejvíce dařilo Štěrbovi, který zaznamenal 3 kanadské body.

DDQ Florbal Chomutov vstoupil do sezony dvěma zápasy s nováčky soutěže. V úvodním kole Chomutov přemohl Orku 6:3. Minulý víkend pak Hradec 9:4. Začátek soutěže zachytl ve skvělé formě Michala Skuhrovce, který s 8 body kraluje ligové produktivitě. Jeho 7 asistencí je také nejlepším počinem v lize! Zdatně mu sekunduje ofenzivní stálice Petr Linc, který nasbíral 5 bodů a se 4 vstřelenými brankami je druhým nejlepším střelcem soutěže. V prvních dvou kolech se do statistik dokázalo zapsat hned 11 hráčů Chomutova! Spolehlivé výkony v brance podává nová akvizice v brankovišti - Martin Frühbauer.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři