06.08.2015 | Redakce, foto: Petra Baláčková

Chomutov v přípravě poprvé vyhrál. V repríze loňského čtvrtfinále porazil Turnov 6:4

C H O M U T O V - Prvního vítězství v přípravě na novou sezónu se dočkali chomutovští florbalisté ve středu v Rumburku. V rámci svého soustředění zde odehráli další utkání, tentokráte jim soupeřem byl celek TJ Turnov. Dlouho vyrovnaný průběh rozhodli chomutovští hráči ve třetí třetině, kdy novému brankáři hostí vstřelili čtyři branky.
Florbal Chomutov - TJ Turnov
6:4 (1:1, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 13. L. Fiala (Dudek), 39. Andrle (Myška), 53. T. Fiala (L. Fiala), 67. Dudek (T. Fiala), 69. Krajník (T. Fiala), 71. Kopp (Dušek) – 24. Sekera, 33. Sekera (Matěcha), 73. Sekera (Matěcha), 74. Pala.
Rozhodčí: Šedivý, Kamínek. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2, 6:4.

Chomutov: Šantora (38. Dvořák) – Krajník, Šarša, Dušek, Šulc, Harák, Sučík, Šnábl – L. Fiala, T. Fiala, Dudek – Trávníček, Kopp, Andrle – Myška, Hadač, Břešťan.

Turnov: Suchomel (51. Kvíčala) – Primásek, Havlín, Salaba, Seidl – Matěcha, Sekera, Erler – Měkota, Palatínus, Nezdara – Pala.

Průběh utkání

V zápase hraném na 3x 25 minut začali lépe chomutovští, kteří se zásluhou Lukáše Fialy dostali do vedení. Dělali však až příliš mnoho chyb, kterých turnovští dokázali využít k obratu skóre na 1:2. Utkání se hrálo v důrazném duchu, k vidění bylo spousta osobních soubojů. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 2:2 a rozhodovala tak až poslední třetina. V ní odskočil Chomutov až na stav 6:2 a ani snížení v závěru hostům k otočení výsledku nestačilo. Po skončení utkání se ještě pro zajímavost oba týmy dohodly na trestných stříleních a i v nich uspěl Chomutov poměrem 2:1.