Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA MUŽŮ - 4. ZÁPAS PLAY-DOWN | DDQ Florbal Chomutov vs. TROOPERS | 4:1 | ONLINE | VIDEO
08.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Chomutov uvidí v neděli PLAY OFF! Ženy se chystají na Plzeň!

Chomutov uvidí v neděli PLAY OFF! Ženy se chystají na Plzeň!
V 1. kole PLAY OFF narazily ženy Florbalu Chomutov na regionálního rivala z Litvínova. Chomutov ovládl sérii 2:0 na zápasy po výsledcích 5:2 a 9:5. V dalším kole play off 1. ligy žen na ně čeká FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Západočešky skončily v základní část na čtvrtém místě jen dva body před pátým Chomutovem. V základní části si oba týmy připsaly ve vzájemných soubojích jedno domácí vítězství - Chomutov 5:4 po prodloužení, Plzeň 4:2. Lze tedy očekávat vyrovnané zápasy s nábojem PLAY OFF!

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň se v základní části umístila na 4. místě se ziskem 54 bodů a s brankovým skóre 147:93.
V produktivitě táhne Plzeň především dvojice Victoria Binědová a Kamila Kaslová. První jmenovaná nasbírala 38 bodů, druhá 32. Zajímavou hráčkou s velmi dobrou bodovou produkcí je také Anna Alexandra Suková. V brance má Plzeň silnou brankářskou dvojici. Kristýna Votýpková se pyšní třetím nejlepším procentem zákroků z celé soutěže (87,61). V průměru obdržených branek na zápas je dokonce druhá s průměrem 2,90. Západočešky se drží v top 5 i v úspěšnosti přesilovek (28,57%) a oslabení (80,95%).
V prvním kole play off se Plzeň střetla s beznadějně poslední Soběslaví. SLAVIA dle předpokladů ovládla obě utkání poměrem 13:3 a 8:2 a slavila hladký postup po dvou zápasech.

FLORBAL CHOMUTOV se v základní části umístil na 5. příčce tabulky se skóre 150:87. Ofenzivě vládnou Adriana Hýsková a Petra Malecká. V posledních zápasech se velké bodové produkce dočkalo i trio Pilíková, Königová a Fojtíková. V brance vládne v play off Lucie Brandejská, která se v základní části dočkala i jednoho vychytaného čistého konta. V play off se bodově daří Adrianě Hýskové (7 bodů), Petře Malecké (5 bodů), ale i třeba tříbodové Michaele Voráčkové. Celkem jedenáct hráček zapsalo v prvním kole s Litvínovem alespoň jeden kanadský bod.


Série na dvě vítězná utkání začíná v sobotu 11. března v Plzni, v Chomutově ve SH Březenecká se odehraje druhé utkání v NEDĚLI od 16:30! Případné rozhodující utkání pak v úterý od 19:30 opět v Plzni.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři