10.12.2023 | Redakce KS

Chomutov porazil Letku a posouvá se tabulkou vzhůru!

V sobotu 9. prosince odehrál DDQ Florbal Chomutov poslední domácí utkání v tomto kalendářním roce na domácí palubovce. Za soupeře mu byla ostravská Letka, se kterou má Chomutov nevyřízené účty z loňské (i letošní) sezóny.

Zápas s Letkou začal dominancí na balonku domácího týmu, přesto se z první branky radovala Letka zásluhou Kočího - 0:1! Chomutov tlačil a zaslouženého vyrovnání se dočkal až v 17. minutě, když Nachtmann protlačil míček u tyčky Petrovy branky - 1:1. Domácí tým šel ještě před koncem třetiny do vedení, když se prosadil v poslední době produktivní Halej - 2:1!

Začátek druhé třetiny se povedl Severočechům na výbornou. Nejprve se po kombinaci se Zahrajem trefil Halej (3:1) a ve 26. minutě se střelou na bližší tyč prosadil Holovej - 4:1. Letka našla odpověd v polovině utkání, když se během jedné minuty prosadili Blana a Vojáček - 4:3! Co se povedlo Letce, povedlo se i Chomutovu. Ve 35. minutě dokonal svůj druhý hattrick v řadě Ondřej Halej a chvíli po něm se prosadil Marek Pleskač - 6:3! Severočeši tak dokázali vyhrát i na branky bohatou druhou třetinu.

Chomutov vstoupil do třetí třetiny s odhodláním zápas definitivně zlomit na svoji stranu. To se povedlo až ve 49. minutě, kdy se prosadil nejproduktivnější obránce týmu Ondřej Šarša - 7:3. V 56. minutě se přesně trefil Adam Martin a Chomutov kráčel k pohodlné výhře - 8:3. Závěr zápasu trošku zkomplikovala branka z hole Hranického (8:4) a již páté vyloučení domácího hráče v druhé polovině zápasu. Letka poslední přesilovku využila a necelou minutu před koncem snížila na 5:8. Poslední slovo v utkání si vzal Michal Skuhrovec, který uzavřel skóre na 9:5. Chomutov dokázal z posledních pěti odehraných zápasů získat 12 bodů a výrazně si tím řekl o playoff. Do konce kalendářního roku čeká DDQ Florbal Chomutov již pouze jedno utkání na půdě Bulldogs Brno.