11.11.2023 | Redakce KS

Chomutov jízdu Vinohrad nezastavil! Po těsné výhře putují 3 body do Prahy!

V sobotu 11. listopadu se ve SH Březenecká utkaly dva týmy ze špičky tabulky. Hostující Vinohrady přijely s vizitkou aktuálně nejlepšího celku 1. ligy, když vyhrály již 7 utkání v řadě.

Hráčky Vinohrad vyrazily hned po úvodním vhazovaní do útoku. První obrovskou šanci zápasu měl Chomutov. Hýsková se řítila do brejku s Vytrhlíkovou, ale samostatný únik nevyužily. Domácí hráčky vstoupily do zápasu výborně a vytvářely si velké množství šancí. V čase 5:56 byly za velkou aktivitu odměněny. Adriana Hýsková ukázala svůj důraz na brankovišti a otevřela skóre zápasu - 1:0. V 9. minutě trefila Fojtíková tyč! V čase 9:42 se poprvé dočkaly i hostující hráčky. Po obrovském závaru na brankovišti vyrovnala Dobisíková - 1:1. Ve 12. minutě předvedla výborný zákrok Bačková. V 15. minutě Vytrhlíková v brejku vymíchala brankářku Vinohrad, ale zakončit nedokázala. V 15. minutě vytáhla fantastický zákrok Bačková, která tygřím skokem zabránila jisté brance. O minutu později znovu neskutečná Bačková proti tutovce hostů.

Ve druhé třetině pokračovala zběsilé tempo z úvodní části. Aktivnější Chomutov měl více ze hry a v čase 25:11 se prosadila po krásné asistenci Hýskové její ofenzivní parťačka Vytrhlíková - 2:1! O dvě minuty později bylo vyrovnáno zásluhou Novotné - 2:2! Ve 28. minutě putovala na trestnou za nesportovní chování Hýsková a Vinohrady se poprvé v zápase zásluhou Bližňákové ujaly vedení 2:3! V polovině utkání bylo znovu vyrovnáno, když Malecká prostřelila vše, co jí stálo v cestě - 3:3! Bitva o každý metr palubovky pokračovala. Aktivní Malecká pálila jen těsně vedle, stejně jako Vytrhlíková. V 38. minutě našla perfektním pasem Voráčková volnou Sukovou, její obrovskou šanci zlikvidovala Fajčíková.

Třetí třetina začala velkou šancí Chomutova. V následujících minutách vládly hřišti hráčky Vinohrad. Ve 45. minutě byla vyloučena Malecká a Chomutov odolal jen díky fantastické Bačkové. Ve 49. minutě dostal výhodu přesilovky i Chomutov. Po uplynutí početní výhody se na druhé straně prosadila Dobisíková a poslala hosty do vedení - 3:4! V čase 53:37 se po nepřehledné situaci prosadila Bližňáková a dostala domácí hráčky do kritické situace - 3:5. Chomutov vyvinul neuvěřitelný tlak, ale obranný val Vinohrad s vypětím všech sil odolával. V čase 58:56 našla výborně Malecká na středu hřiště nikým nehlídanou Vytrhlíkovou a ta snížila na 4:5! Poslední minuta se nesla ve znamení drtivého tlaku domácího celku! V obrovské šanci se objevila Königová. Vyrovnat se Chomutovu nepodařilo a Vinohrady tak ve výborném utkání zvítězily 5:4.