Oficiální web florbalového klubu Chomutov
09.10.2020 | Tisková zpráva

AKTUÁLNĚ! Florbal Chomutov od pondělí přesouvá přípravu všech družstev ven

AKTUÁLNĚ! Florbal Chomutov od pondělí přesouvá přípravu všech družstev ven
C H O M U T O V - Na základě rozhodnutí vlády ČR ze dne 8.10.2020 se od pondělí 12.10.2020 mimo jiné uzavírají všechna vnitřní sportoviště a přerušují se všechny profesionální i amatérské sportovní soutěže. Toto opatření je zatím vyhlášeno na dobu dvou týdnů. Florbal Chomutov v důsledku toho mění tréninkový plán a způsob přípravy všech svých družstev!
Od pondělí 12. října jsou usnesením vlády České republiky zcela uzavřena všechna vnitřní sportoviště a zatím na dobu 14 dnů tak zcela zakázány tréninky sportovních klubů i volnočasové aktivity. Přerušeny jsou také veškeré sportovní aktivity dospělých i mládežníků, a to jak profesionálního, tak i amatérského charakteru. Celé znění Usnesení Vlády ČR najdete ZDE. V reakci na tyto skutečnosti se vedení klubu Florbal Chomutov v závěru pracovního týdne intenzivně věnovalo otázce dalšího postupu.

„Ačkoliv jsme si tento scénář nepřáli, museli jsme na něj být připraveni. Proto bude nyní situace výrazně odlišná od té, která nastala v březnu letošního roku. Tehdy ze dne na den přišlo něco, co nikdo z nás nezažil a co jsme si do té doby nedovedli vůbec představit. Chvíli nám trvalo, než jsme se v celé situaci zorientovali. Ale právě díky jarní zkušenosti jsme nyní připraveni reagovat pružněji,“ říká předseda klubu Martin Bocian.

Florbal Chomutov se od pondělí 12. října 2020 minimálně na dobu příštích dvou týdnů zcela odklání od svého dosavadního tréninkového plánu. Tréninky v hale budou nahrazeny přípravou na venkovních sportovištích. Zde totiž mohou sportovní aktivity probíhat i nadále, skupiny sportovců však nesmí přesáhnout 20 osob. „Respektujeme všechna opatření a nařízení, zároveň však chceme využít všech možností, abychom nemuseli naši činnost zcela přerušit. Proto jsme připravili alternativní tréninkový program. Když nemůžeme do haly, přesouváme všechna naše družstva k venkovním tréninkům. Výkonnostní kategorie včetně mužského A týmu využijí přerušení soutěží k rozvoji kondičních schopností, mládežnické kategorie pak čeká všeobecná sportovní příprava,“ dodává Bocian.

Početnější mládežnické kategorie budou rozděleny do stálých tréninkových skupin tak, aby nepřesahovaly povolený počet. O přesném tréninkovém plánu, dnech, místech a časech tréninků jednotlivých kategorií budou informovat hlavní trenéři prostřednictvím členské sekce během tohoto víkendu. Pro Florbal Chomutov je důležité udržet kontakt se svými členy i během této nucené pauzy.

Všichni pevně věříme, že se nám společně podaří překonat i toto druhé a snad i poslední "covidové období". Nucenou přestávku využijeme k intenzivní práci, nebudeme zahálet a budeme vyhlížet návrat zpátky na palubovku. A až se tak stane, vrátíme se zase o něco silnější! Zvládneme to!

Významní partneři

Hlavní partneři