15.02.2020 | Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek

Poslední domácí utkání v základní části! Chomutov změří síly se Znojmem

C H O M U T O V - Týden po Podkrušnohorském derby se hráči HEROSu představí opět v Městské sportovní hale Chomutov. V posledním domácím utkání základní části sezóny 2019/2020 změří síly s jihomoravským Znojmem, loňským účastníkem nejvyšší české soutěže. Chomutov bude toužit po dvanácté domácí výhře. Jak to dopadne? Utkání 23. kola začíná v sobotu 15. února od 17:00.

Výhra v derby

V letošní sezóně se florbalistům Chomutova na domácí palubovce daří. To potvrdili i o minulém víkendu, kdy porazili v Podkrušnohorském derby hráče Florbalu Ústí. Rekordní návštěva hnala chomutovské florbalisty vpřed a po třetinách 2:1, 3:2 a 2:0 porazili ústeckého rivala v poměru 7:3. Nejlepším hráčem byl zvolen Tomáš Novotný, který potřetí v sezóně zaznamenal hattrick.

24. kolo: HEROS Florbal Chomutov - Florbal Ústí 7:3
Branky: 2. Vojtěch Semerád, 17. Tomáš Novotný, 24. Tomáš Novotný, 37. Tomáš Novotný, 39. Jiří Šafařovský, 45. Vojtěch Semerád, 45. Jakub Štěrba - 13. Tomáš Sattler, 31. Dan Semerád, 36. Dan Semerád; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 4:3; využití: 2:0; diváků: 415; zásahy brankářů: Jan Vlček 12 - Marek Netopilík 5, Jan Štěpánek 4; po třetinách: 2:1, 3:2, 2:0

Tomáš Novotný zaznamenal proti Ústí čtyři kanadské body (3+1)

VÝHRA ZNOJMA NAD KLADNEM

V poslední kole znojemští florbalisté přivítali na domácí palubovce Kanonýry z Kladna. Ačkoliv Znojmo nezachytilo úvod utkání, ve třetí třetině se nakonec dočkalo vyrovnání, konkrétně minutu a čtvrt před koncem. Druhý bonusový bod v prodloužení zařídil pro jihomoravský celek Martin Ďuriška. Aktuálně se Znojmo nachází na deváté pozici první ligy mužů.

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Kanonýři Kladno 8:7p
Branky: 24. Petr Čihal, 36. Daniel Krejčíř, 48. Vojtěch Procházka, 52. Petr Čihal, 54. Daniel Krejčíř, 59. Petr Čihal, 59. Vojtěch Procházka, 63. Martin Ďuriška - 1. Jan Louvar, 2. Filip Ullmann, 14. Jan Louvar, 33. Matěj Stůj, 42. Filip Ullmann, 52. Filip Ullmann, 56. Vojtěch Novák; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 162; zásahy brankářů: Jan Hándl 15 - Radek Kulhan 18; po třetinách: 0:3, 2:1, 5:3, 1:0