Oficiální web florbalového klubu Chomutov
21.11.2019 | David Matula, foto: V. Kapuš

Víkendový program žen: Exextraligová Plzeň a zápas v Praze proti Texasu

Víkendový program žen: Exextraligová Plzeň a zápas v Praze proti Texasu
C H O M U T O V - První liga žen o víkendu pokračuje dalšími dvěma koly a bude tak ve své polovině základní části. Chomutovské florbalistky nejprve v sobotu 23.11 od 17:30 změří síly s exextraligovou Plzní. Utkání se odehraje ve sportovní hale na Březenecké. V neděli potom cestující hráčky do Prahy, kde je čeká soused v tabulce Texas Longhorns. Přijďte podpořit florbalisty v sobotu a vytvořit pořádné domácí prostředí!

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň:

Plzeňské florbalisty po ročním účinkování v nejvyšší soutěži hrají opět po sestupu první ligu, a tak se znovu střetnou se svěřenkyněmi Jakuba Nováka. V sezóně 2017/18 kdy se oba celky popasovaly naposledy, v obou případech zvítězila plzeňská Slavia. Aktuálně je tým z Plzně šestý o bod před Chomutovem. Plzeňské hráčky zvládly dva předchozí duely proti České Lípě a Ústí nad Labem, a tuto sérii jistě budou chtít utnout hráčky Chomutova. Nejproduktivnější hráčkou týmu je s 18 body Anna Alexandra Suková. V dresu Chomutova by potom do utkání měly také naskočit dvě posily – návrat z Tatranu Střešovice hlásí Lenka Morová, na hostování potom z pražský Wizards přichází Dana Husáková.

Sestava FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň z minulého utkání:
Hráčky: Fišerová (Košařová) – Drugdová, Šnebergrová, Čermáková, Lejbová, Přerostová, Mináříková, Suková, Mašková, Šporová, Košťálová, Verbičová
Trenér: Bejček Milan

Texas Longhorns:

Soupeřky z Texasu jsou pravidelnými sokyněmi chomutovských hráček. Samotná prvoligová bilance je potom vyrovnaná, tři vítězství Longhorns, tři vítězství Chomutov. V loňském ročníku potom v obou případech uspěly florbalistky Chomutova, a tak jistě budou chtít navázat na tyto úspěchy a vybojovat důležité tři body. Pomoci by jim měla také výpomoc ze střešovického Tatranu Petra Malecká, která v loňské sezóně proti Texasu ve dvou zápasech zapsala pět bodů (3+2).

Sestava Texas Longhorns z posledního utkání:
Hráčky: Götzová (Höflerová) – Bednářová, Nováková, Zelinková, Křemenáková, Blovská, Pavlicová, Knobová, Vránová, Kračunová, Černá, Nosková, Šlopková, Špičáková, Bašová
Trenér: Hrma Ladislav

Významní partneři

Hlavní partneři