Ženy ve druhém kole statečně vzdorovaly Mladé Boleslavi!

C H O M U T O V - Za druhým zápasem letošní sezóny první ligy vyrazily ženy do Mladé Boleslavi, kde velmi dlouho a dobře odolávaly tlaku favorizovaného domácího celku. Na začátku druhé třetiny snižovala nejzkušenější hráčka Chomutova Cimrmanová na 1:2. Herní převaha Boleslavských však nakonec padla na úrodnou půdu a po dalších dvou trefách zvítězily 4:1
2.kolo, neděle 24.9.2017, 17:00
MITEL Florbalová akademie MB
-
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kubíčková (Machačová), 17. Sobotková (Mrázková), 29. Mrázková, 51. Kubíčková (Culková) - 21. Cimrmanová (Kopýtková).
Rozhodčí: Kokeš, Hós. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 23:6. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
MITEL Florbalová akademie MB: Karli - Culková, Kubíčková, Nejedlá, Kabátová, Tůmová, Sobotková, Livorová, Viktorová, Panenková, Mrázková, Zelená, Myslíková, Žapková, Horáková, Machačná
Florbal Chomutov: Blahníková - Klímová, Svobodová, Šperlingová, Prošková - Láryšová (C), Janouchová, Krajčová - Manlíková, Jancsóvá, Kopýtková - Cimrmanová.

Neděle pro ženy znamenala cestu do Mladé Boleslavi, kde se sehrálo utkání se soupeřem, kterého ženy již znají jako své boty a přesto mají problémy s tímto soupeřem udržet krok. Zápas začal ve velice rychlém tempu, ve 4. minutě již Boleslav vedla 0:1, před koncem třetiny 0:2. Ženy se přesto ale nevzdávaly a snažily se s tímto soupeřem bojovat a nedovolit mu navyšovat skóre. Na počátku druhé třetiny však přišel zvrat a chomutovské ženy snížily na 1:2 díky vybojované střele Heleny Cimrmannové. To o všem přimělo mladoboleslavský vlak rozjet ještě více, což pro chomutovské hráčky znamenalo hlavně bránění a rychlé přesouvání se k nabíhajícím hráčkám. Třetí branka od soupeře přišla již ve 29. minutě.

Třetí třetina se stala asi nejpohlednější ze všech. Nejenomže se mladoboleslavské hráčky dokázaly připravit několik nebezpečných, ale na oko pěkných akcí, ale do útoku se dostávaly i naše chomutovské bojovnice, které si vybojovaly střelecké pozice, a dokonce občas pořádně soupeřkám zatopily. Boleslav však ještě naposledy vsítila v 51. minutě, ale i přes prohru 1:4 to bylo jedno z nejlepší utkání s tak kvalitním soupeřem.

Komentář Martina Šáchy (Florbalová akademie MB): „Povedl se nám vstup do zápasu, kdy jsme chtěli být aktivnější, což se nám kromě první poloviny 2. třetiny dařilo. Jsem rád, že se nám daří přenášet věci z tréninku do zápasů, ale jsme stále teprve na začátku. Děkuji soupeři za hezké utkání."

Komentář Davida Tauše (Florbal Chomutov): „Dnes to bylo úplně jiné utkání oproti včerejšímu derby s Litvínovem. Soupeř byl o dvě třídy lepší, ale naše hráčky podaly bojovný výkon a musím vyzvednout výkon naší brankařky Blahníkové. Děkuji svým hráčkám za tento výkon, soupeři za utkání a fanouškům."