Ondřej Šarša, foto: Roman Dušek | 24.08.2020

Překvapení se tentokrát nekonalo. Chomutov neuspěl v poháru proti Liberci

C H O M U T O V - Druhé překvapení v Poháru Českého florbalu se nekonalo. V domácím utkání florbalisté Chomutova dlouho drželi krok se superligovým Libercem, kterému nakonec podlehli 10:4. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný, ovšem třetí perioda byla v režii severočeského klubu. Liberečtí zasypali chomutovskou branku šesti přesnými trefami a odvezli si z Chomutova vítězství. Pro svěřence Martina Bociana to byla první prohra v letošní přípravě na novou sezónu. Základní část poháru zakončí příští pondělí na půdě Tatranu Střešovic.
POHV, pátek 21.8.2020, 19:00
-
FBC Liberec
4:10 (3:3, 1:1, 0:6)
Branky a nahrávky: 7. Halej (Giptner), 15. Halej (Giptner), 18. Macura (Štěrba), 29. Bernas (Giptner) - 16. Ferdan (Lhota), 18. Balatka (Valeš), 20. Čermák (Kološ), 33. Kořínek (Dlesk), 44. Valeš (Čermák), 46. Valeš (Balatka), 55. Ferdan (Kopecký), 57. Čermák (Balatka), 58. Ferdan (Světlík), 59. Wiener (Čermák).
Rozhodčí: Jelínek, Starý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 163. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:10.
Florbal Chomutov: Vlček - Šarša "C", Kellermann E., Hlaváček, Pecháček, Müller, Macura, Kellermann D., Macura, Štěrba, Novotný, Bernas, Halej, Giptner, Kopp, Melíšek, Salaďak, Dušek
FBC Liberec: Ponomarev - Kopecký, Klucho "C", Kárník, Bitman, Valeš, Kološ, Rozkovec, Čermák, Dlesk, Lhoda, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Kořínek, Wiener, Balatka, Světlík, Janeček

Komentář trenéra Martina Bociana (HEROS Florbal Chomutov): "Jsem velmi spokojen s hrou v prvních dvou třetinách. Mrzí mě vývoj třetí třetiny, ve které se na nás dva rychle inkasované góly podepsaly více, než bychom si přáli. Od stavu 4:6 byl náš výkon poloviční. Výborný přípravný zápas, za kterou soupeři děkujeme."

Komentář asistenta trenéra Ladislava Lásky (FBC Liberec): "Soupeřova aktivita ho udržela ve hře po dvě třetiny, kdy hrozil zejména z brejků. Ve třetí třetině jsme nepolevili ve střelecké aktivitě a soupeře herně přehráli. Musíme poděkovat klukům za nasazení. Soupeři děkuji za kvalitní utkání."