Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek) | 17.12.2018

Podruhé bez bodu. Vyrovnané utkání v Havířově skončilo prohrou Chomutova

C H O M U T O V - V sobotu ráno vyrazila chomutovská družina na východ České republiky. V odpoledním utkání na půdě Exelsioru Havířov vstoupili florbalisté Chomutova do zápasu lépe než domácí celek. Ve druhé třetině se otočil vývoj utkání a do vedení šli havířovští. Lekci z produktivity ukázali hráči Exelsioru v poslední části a i přes závěrečnou hru bez brankáře Chomutova si domácí vítězství uhájili.
16.kolo, sobota 15.12.2018, 16:00
Torpedo Havířov
-
8:5 (0:2, 3:0, 5:3)
Branky a nahrávky: 24. Tychtl (Kraus), 26. Klimeš, 34. Kozlík (Filip), 46. Feber, 55. Feber (Plášek), 56. Novotný (VG), 57. Vilím, 60. Vilím (Stefan) - 6. Semerád, 9. Stibor (Novotný), 44. E. Štěrba (J. Štěrba), 48. Stibor (Šafařovský), 59. Novotný (Šarša).
Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 115. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 7:4, 7:5, 8:5.
Torpedo Havířov: Stefan (Jasiok) - Oštádal, Filip, Bezděčík "C", Kraus, Klimeš, Plášek, Šochman, Vilím, Kučera, Kozlík, Kloza, Peřka, Feber, Tychtl
Florbal Chomutov: Ščurko (Stránský) - Šarša "C", Kellermann, Hlaváček, Novotný, Smetana, E. Štěrba, J. Štěrba, Melíšek, Šafařovský, Semerád, Stibor, Giptner, Halej, Kopp

První třetina zápasu Chomutova proti Exelsioru Havířov příliš brankových nepřinesla a na obou týmech byla vidět čtrnáctidenní reprezentační pauza. Dvě největší šance Chomutova ale skončily brankou. V 6. minutě využil přečíslení Chomutova útočník Vojtěch Semerád , který nadvakrát překonal poprvé večer brankáře Stefana - 0:1. O tři minuty později bylo pro chomutovské ještě veseleji. Přihrávku Novotného zužitkoval Adam Stibor, který vymetl pavučiny levého růžku branky - 0:2.

Ve 23. minutě potěšil domácí diváky Daniel Tychtl, když jeho nenápadná střela od mantinelu skončila až za zády Lukáše Ščurka. - 1:2. Ve 26. minutě bylo vyrovnáno. Havířovský Adam Klimeš se neuspěchal v zakončení a přesně zamířil k tyči - 2:2. Dvě branky Havířova nabudily domácí celek a do konce druhé třetiny si Chomutov nevytvořil vážnější situaci. Změna v prostřední části přišla ještě ve 34. minutě. Tomáš Kozlík se objevil na středu hřiště osamocen a střelou pod horní břevno nedal Ščurkovi šanci - 3:2.

Chomutov se ve třetí třetině hnal za vyrovnáním. První útočná formace sehrála nacvičenou standartní situaci ve 44. minutě, po které se prosadil centr Erik Štěrba - 3:3. Ve 46. minutě šli ale domácí opět do vedení. Chomutovský Kellermann skvěle zastavil přihrávku hostí, ale pro smůlu mu přeskočil míček čepel a Adam Feber si zametl míček do branky - 4:3. Čtvrtá branka domácích Chomutov nepoložila. Důraz před brankou ukázal Adam Stibor, který pohotově dorazil míček do branky. - 4:4. Šikovné ruce ukázal ve 47. minutě Adam Feber, který se dokázal vymotat z rohu na střed přes tři hráče a podruhé večer vstřelil branku. - 5:4. Další smůla pro chomutovské se stala v 55. minutě. Obránce Tomáše Novotného rozhodil domácí útočník a chomutovský bek si zapsal vlastní branku - 6:4. V 57. minutě sebral obránci Smetanovi míček Jakub Vilím a uklidnil domácí fanoušky - 7:4. První vyloučení Havířova využil Tomáš Novotný, který prudkou střelou překonal Stefana. - 7:5. Pojistku do prázdné branky Chomutova zajistil autor poslední branky Havířova - Jakub Vilím - 8:5.

Komentář Pavla Kotula (Florbal Exelsior Havířov): "Hodně utrápené vítězsví. Tempo zápasu bylo ve velice vánočním duchu, ale tři body se počítají. Chomutov byl v zakončení hodně nepříjemný, ale v důležitých okamžicích nás podržel výborný gólman. Chomutovu přejeme šťastnou cestu domů a přejeme všem klidné prožití vánočních svátků."

Komentář Jakuba Šimka (Florbal Chomutov): "Mrzí nás druhá část, kde jsme za stavu 2:0 měli soupeře načatého a zbytečným nedůrazem jsme mu dali šanci. Tu on využil. Ve třetí části jsme od začátku makali a chtěli zápas zlomit v náš prospěch. Měli jsme tlak, ale šance nevyužili. Naopak soupeř potrestal naše individuální zaváhání beze zbytku. Za celkový výkon však musím hráče pochválit, byť to k bodům nevedlo. Děkuji rozhodčím, soupeři a divákům."