Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek) | 28.01.2019

Podkrušnohorské derby rozhodla třetí třetina. Chomutov vyhrál nad Hurikány

C H O M U T O V - Přesně dvě stě pět diváku vidělo výhru Chomutova v Podkrušnohorském derby s dlouholetým rivalem z Karlových Varů. Rozuzlení dvaadvacátého kola přišlo až ve třetí třetině, kterou florbalisté Chomutova ovládli. V rozmezí čtyř minut vstřelili čtyři branky, které stačili na plný bodový zisk. Po vítězství se Chomutov dotáhl na nedělního soupeře a ztrácí na něj pouze bod, stejně jako na čtvrté Ústí.
22.kolo, neděle 27.1.2019, 16:00
-
FB Hurrican Karlovy Vary
7:5 (2:2, 1:1, 4:2)
Branky a nahrávky:11. Šafařovský, 20. Kopp (Giptner), 35. Štěrba (Novotný), 51. Fokt (Šarša), 51. Šafařovský (Melíšek), 53. Novotný (Fokt), 54. Fokt (Novotný) - 8. Klápa (Strachota), 14. Zavadil J. (Zavadil V.), 37. Lisa (Svatek), 44. Zavadil J.(Svatek), 57. Nicklas (Běloch) .
Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 29:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 7:4, 7:5.
Florbal Chomutov: Stránský (Ščurko) - Fokt, Bejček, Müller, Kellermann, Bocian, Novotný, Kučera, Šafařovský, Štěrba, Soukup, Melíšek, Kopp, Hlaváček, Stibor, Šarša "C", Halej, Giptner, Semerád
FB Hurrican Karlovy Vary: Zavadil V. (Váradi) - Mutinský, Nicklas, Běloch, Stejskal, Lisa, Šíbl, Zavadil J., Vašíček, Jaroš, Klápa, Šnajdr "C", Svatek, Nagy, Strachota, Vavro, Chudina

V úvodní třetině viděli diváci ve Sportovní hale v Chomutově dvě branky na každé straně. Jako první šli do vedení hosté zásluhou Michala Klápy - 1:0. Vedení trvalo tři minuty, když se prosadili i poprvé domácí. Jiří Šafařovský překvapivou střelou překonal Václava Zavadila - 1:1. Karlovarský brankář vyhodil míček ve 14. minutě na svého bratra Jana Zavadila, který zasunul balónek pod lehajícího Milana Stránského - 1:2. Do konce první periody se ještě jednou měnilo skóre. Ondřej Kopp se ocitl sám na středu hřiště a z výběhu poslal míček nad Zavadila - 2:2.

Prostřední dějství bylo na branky ještě méně bohatší. Ve 35. minutě se za domácí trefil útočník Jakub Štěrba, který dorazil střelu Novotného - 3:2. O dvě minuty později bylo opět vyrovnáno. Jaromír Lisa si počkal na vhodný moment a přes střelu blokujícího hráče překonal potřetí večer Stránského - 3:3.

Překvapivou střelu vyslal na začátku třetí třetiny Jan Zavadil od pravého mantinelu, která skončila až za zády Stránského - 3:4. Skvělou pasáž hry převedli chomutovští florbalisté od 51. minuty. V rozmezí čtyř minut vstřelili čtyři branky. Po nahrávce Šarši se prosadil Daniel Fokt od pravého mantinelu střelou pod horní břevno branky - 4:4. Po dalších šesti sekundách se chomutovská hala opět radovala. Tadeáš Melíšek vracel míček před branku, kde číhal Jiří Šafařovský. Ten pouze poslal míček do poloprázdné branky - 5:4. Florbalovou akci z učebnice ukázala první formace Chomutova. Po rychlých přihrávkách se prosadil Tomáš Novotný a odskočil do dvoubrankového vedení - 6:4. O sedmou branku domácích se postaral opět elitní útok. Standartní situaci rozehrál Novotný na Daniela Fokta a ten střelou z první zaznamenal druhou branku v utkání - 7:4. V závěrečné hře bez brankáře hostů podržel Chomutov vynikajícími zákroky Milan Stránský. V 57. minutě pouze nestačil na střelu Daniela Nicklase - 7:5.

Nejlepšími hráči utkání se stali Daniel Fokt (Florbal Chomutov) a Ondřej Vašíček (FB Hurrican Karlovy Vary).

Komentář Petra Lince (Florbal Chomutov): "Skvělý play off zápas, kterému nechybělo vůbec nic. Těší nás tři body, které nás zase o trochu více přiblížili k našemu předsezónnímu cíli. Děkujeme všem zúčastněným za zápas."

Komentář Petra Pánka (FB Hurrican Karlovy Vary): "Dnešní zápas rozhodly dvě věci, obrovské nasazení na hraně Chomutova po celý zápas a čtyři minuty ve třetí třetině. Musíme se poučit z chyb a jedeme dál. Gratuluji soupeři k výhře a získání gólmana Stránského."