Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek) | 26.11.2018

Nepovedené utkání Chomutova skončilo vysokou porážkou s Black Angels

C H O M U T O V - Ve šlágru kola přijel do Chomutova pražský Black Angels. Podle papírových předpokladů se mělo jednat o vyrovnané utkání. Vedoucí tým první ligy ale od začátku hry diktoval průběh utkání a po první třetině vedl už 6:1. Utkání nakonec skončilo vysokou porážkou pro chomutovské florbalisty a před reprezentační pauzou si připsali druhou domácí porážkou v řadě. První liga mužů se rozjede opět až 15. prosince, kdy Chomutov zajíždí na půdu Florbal Exelsior Havířov.
15.kolo, neděle 25.11.2018, 19:00
-
BLACK ANGELS
4:15 (1:6, 1:4, 2:5)
Branky a nahrávky: 19. Štěrba J. (Štěrba E.), 39. Smetana (Bejček), 55. Novotný, 60. Kellermann (Štěrba E.) - 2. Král (Boček J.), 5. Renčín (Boček J.), 9. Hromada, 13. Vaculík (Boček M.), 19. Čejka (Neklan), 19. Boček M. (Vaculík), 26. Renčín (Boček M.), 31. Novotný (Čejka), 32. Boček M. (Renčín), 32. Ježek, 41. Král (Hromada), 45. Renčín (Vaculík), 54. Obuškevič (Neklan), 55. Hromada (Král), 57. Novotný (Hromada).
Rozhodčí: . Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 118. Střely na branku: 27:41. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:10, 2:10, 2:13, 3:13, 3:15, 4:15.
Florbal Chomutov: Vlček (od 32. Stránský) - Šarša "C", Kellermann, Semerád, Novotný, Hlaváček, Smetana, E. Štěrba, J. Štěrba, Melíšek, Stibor, Šafařovský, Linc, Bejček, Kopp, Jäschke
BLACK ANGELS: Körber (Matiášek) - Vaculík, Neklan, Boček M., Král "C", Straka, Obuškevič, Novotný, Ludvík, Bauman, Pícha, Hromada, Ježek, Boček J., Rulíšek, Bouček, Čejka, Renčín

Chomutovští florbalisté nezachytili začátek první třetiny a nechali utéct hosty do pohodlného vedení. Pražským tým využil jakékoliv zaváhání chomutovské obrany a po zásluze vyhrál úvodní periodu 6:1. Jedinou branku Chomutova před první sirénou vstřelil Jakub Štěrba.

Střelecké trápení chomutovských pokračovalo i ve druhé části. Lekci z produktivity opět ukázali hráči Black Angels. Do poloviny zápasu vstřelili další čtyři branky. Úpravu ve skóre pro domácí tým zařídil ve 39. minutě Adam Smetana.

Hostující brankostroj se zastavil ve třetí třetině na patnácti brankách. Dvě branky domácích zařídili obránci Tomáš Novotný a Erich Kellermann.

Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni - Milan Stránský (Chomutov) a Jakub Renčín (Black Angels).

Ohlasy k utkání

Komentář Jakuba Šimka (Florbal Chomutov): "Soupeř nás vytrestal ve všech činnostech hry. Když už jsme se na něco zmohli, tak hosty podržel dobře chytající brankář. Omlouvám se domácím divákům, že se na tu tragédii z naší strany museli koukat. Z obláčku jsme se vrátili na pevnou zem. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům."

Komentář Petra Pajera (Black Angels): "Dnes musím svůj tým pochválit. Cením si zejména toho,že jsme po první třetině nepolevili a udrželi výbornou koncentraci až do konce zápasu. Se vší úctou k soupeři si myslím, že se toho dnes dalo dát mnohem víc, ale hodně nám pomohlo, že druhý gólman přišel až po desátém gólu. V neposlední řadě ale musím pochválit všechny juniory, kteří dneska naskočili do zápasu. Měli v nohách těžký víkend a přesto jezdili naplno. Díky soupeři a divákům."